Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Proursan lub ursofalk na refluks żółciowy


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość monika

Choruje na refluks zolciowy i chcialam zapytac o dzialanie leku proursan lub ursofalk. lekarz przepisal mi ten lek obok leku controloc 40 mg jednak zauwazylam ze po tym leku jest mi niedobrze i mam jeszcze wieksze wzdecia. czy moglby mi pan opisac dzialanie tego leku z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Monika

Dziękuję za wskazanie tych stron ale chciałabym jeszcze zapytać jeżeli można bo nie wiem czy dobrze zrozumiałamże lek ten działa żółciotwórczo czyli zwiększa wydzielanie żółci której ja przy braku woreczka żółcioweo i refluksie żółciowym mam przecież nadmiar. to dlaczego lek ten został mi przepisany przecież żółć drażni mój żołądek co wyszło mi w ostatnim badaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Proszę w tej sprawie skonsultować się z lekarzem, który przepisał Pani ten lek. Nie znam dokładnych informacji klinicznych, aby wytłumaczyć stosowanie tego leku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pacjentka

mam kamienie zolciowe cholesterolowe-biore ursofalk od 2 miesiecy na ich rozpuszczenié-czy ktos ma doswiadczenie z tym lekarstwem,czy juz komus rozpuscil kamienie zolciowe.bardzo prosze o odpowiedz moj e-meil -d.lech@onet.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ines.emila@buziaczek.pl

ja stosuję od 1 mc ursofalk cholestil lipancrea i helicid jak narazie nie mam ataków a miałam przed kuracją przynajmniej raz w tygodniu jak będę po usg w grudniu(czyli po 2 mc stosowania leku ) to napiszę czy on działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proursan powoduje że kwas żołciowy, który dostaje się do żoładka zostaje związany przez kwas ursodeoksycholowy (gł. skladnik proursanu) i trafia do wątroby przez krwioobieg, czyli de facto lek ten powoduje że ilosc żółci w żołądku jest mniejsza. nie wiem po co ktos pisze ze lek moze zwiekszyc jego ilosc... prosze nie siać propagandy *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o fefluks żółciowy to powoduje on żółciowe zapalenie błony śluzowej żoładka. A jak wiadomo w żoładku jest kwas solny o ph ok. 1 - czyli w bardzo dużym stęzeniu. Stąd doktor zastosował Controloc, żeby zmniejszyć wydzielanie drażniącego kwasu. Proursan natomiast zastosował dlatego,ze jest to jedyny lek, który ma zarejestrowane ( w ministerstwie zdrowia) wskazania w leczeniu żółciowego zapalenia błony śluzowej żołądka. Czyli chciał koleżance pomóc - działanie Proursany polega, z tego co czytałem na *zamianie* drażniących kwasów żółciowych, które są w naszym organizmie, na kwas mniej drażniący, który łagodzi stan zapalny. Podobno szybciej dochodzi się do zdrowia i powinno ponawiać się takie kuracje ponieważ często ten refluks po operacji trwa dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 80 r umierałam z bólu ,byłam pomarańczowa,woreczek tzw* szklany * wypełniony złogami.dostałam henofalk .brałam zbyt mało bo po 3 kapsułki na dobę. Wzięłam 100 kapsułek po miesiącu dostałam znowu 100 kapsułek i po 3 miesiącach kolejne 100. Do ubiegłego roku miałam spokój mimo ,ze pozostał kamyk mniejszy od ziarka grochu .Niestety nie mogłam zdobyc więcej leku.Dwa lata temu stwierdzono dwa malutkie kamyki,zdobyłam 200 kasułek z Niemiec .Jest 1 malutki ale pobolewa mnie czasem .Szukam nowej porcji bo u nas lepiej krajac.Usłyszałam od lekarza* jakby tak leczono to o by chirurdzy robili*?Nie miałam żadnych skutków ubocznych /,mimo przewlekłej choroby nerek/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nina z Poznania

Ponieważ nie mam woreczka zolciowego, mam zarzucanie zolci do zoladka, gastrolog zapisal mi Proursan. Lek naprawdę dobry, nie mam boli i wzdec, które byly nie do zniesienia! Stosuje dwa razy dziennie, rano i wieczorem po posilku. Naprawdę polecam! Pozdrawiam serdecznie. Nina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elżbieta

Potwierdzam pozytywne działanie leku proursan. Miałam zarzucanie żółci po usunięciu woreczka żółciowego. Lek biore od kilku lat i pomaga rewelacyjnie. Nie ma tez żadnych skutków ubocznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×