Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie ścięgien


Gość Baska

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko od sierpnia tamtego roku cierpie na zapalenie sciegnien naprzod byl bol jednej nogi a teraz juz mam problemy z dwiema nogami!mam 23 lata i jestem ciagle leczona antybiotykami polepsza mi sie na czas brania leku a pozniej wszystko powraca chcialam sie dowiedziec czy jest inna metoda leczenia niz antybiotykami mialam rowniez noge w szynie gibsowej Prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Podstawowym sposobem leczenia zapalenia ścięgien jest antybiotykoterapia, leki przeciwzapalne stosowane miejscowo i ogólnie, unieruchomienie. Oczywiście o całokształcie leczenia musi zadecydować ortopeda. Często stosuje się także różnego rodzaju metody rehabilitacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace zapalenie sciegien stopy ? Noge mam oszczedzac- nie chodzic, trzymac w gorze ( ale tedy mocniej mnie boli) i przyjmowac tabletki przecibolowe i przeciwzapalne.. Czy nie zaszkodze sciegna stosuja dodatkowo masc *Fastum* lub * Ketanol* ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Problemy z zapaleniem ścięgien na szczęście mam już za sobą. Biegam regularnie od ponad 5 lat (3 razy w tygodniu). Około roku temu nabawiłem się paskudnego zapalenia ścięgien. Chyba 3 miesiące biegałem po różnych specjalistach, ale pomocne okazało się dopiero skierowanie na terapię PST. Terapia ta, czyli leczenie sygnałem pulsacyjnym niestety nie jest jeszcze znana w Polsce, ale przynosi niesamowite efekty. Ja osobiście korzystałem z usług kliniki w Częstochowie - http://www.pst-polska.pl/ Nie wiem czy robi to ktoś jeszcze w Polsce Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maria Bory T

Wszyscy pisza to ja tez,wyobrazcie sobie wróciłam z pracy,było wszystko ok a tu raptem po kompieli w gorocej wodzie po dwuch godzinach straszny ból drganie stopy ,gorączka stopy myslałam ze sie pale,wiec na pogotowie a tu sie okazało ze zapalenie sciegen leki zastrzyk w posladek z ketanolu i ból znikł ale chodzic nie moge ,kuje mnie w piecie i jakies promienia pulsuja,wchodzac w biodro:) Co to moze byc Maria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich i w miarę możliwości proszę o sensowną odpowiedź (poradę).Doznałem skręcenia stanu skokowego 2 stopnia noga trafła do szyny gipsowej łącznie na 21 dni po zdjęciu szyny lekarz prowadzący dał mi miesiąc L4 i kazał z głosić sie z badaniem USG.Po upływie miesiąca z wyniekiem z USG poszedłem do kontroli.Lekarz stwierdził ,że mam zapalenie ścięgna ZASUGEROWAŁ stosowanie maści L4 dostałem na 6 tyg :/ Czy samo leżenie i smarowanie maścią postawi mnie na nogi?Czy jakaś rehabilitacja nie jest stosowana w takich przypadkach?Bądź jakieś leki? za odpowiedź dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie zapalenia sciegien antybiotykami!? A to dobre, bo mi na przyklad zapalenie (przewlekle) sciegien pojawilo sie po antybiotyku Cipronex skojarzonym z silnymi lekami przeciwzapalnymi. Juz drugi rok ledwo co chodze majac uszkodzone przyczepy chyba wiekszosci sciegien w nodze. Dziekuje Wam drodzy lekarze, bede miał pamiatke dzieki Wam do konca zycia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×