Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Biegunka, śluz z krwią, po antybiotyku?


Gość OLa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W Pazdzierniku bralam clindamycin przez 2 tyg. bez oslony,po trzech tyg. dostalam biegunke ktora niczym nie umialam zatrzymac w koncu pomogl mi troche nifuroksazyd.po jakis dwoch dnaiach zaczelam wydalac sluz z krwia,dostalam wtedy metronidazol i przeszlo,jednak po miesiacu poiwtorka,sam sluz z krwia.Rodzinna dala mi sulfasalazyne i skierowanie do gastrologa,Gastrolog stwierdzil ze to po tym antybiotyku,dal probiotyki i enterol.Krwi juz nie widzialam ,ale sluz tak.Nie za bardzo to przechodzilo wiec on sam zrobil mi kolonoskopie,wyszedl zatart rysunek naczyniowy i przekrwienie na prawie calej dl.jelita,z histopatu colitis chronica-M43000 bylo pobranych 11 wycinkow.Dalej biore sulfasalazyne i probiotyki,jednak pare dni temu znowu goraczka biegunka sluz i na koncu wyproznienia spadla kropla krwi,nastepne wyproznienie zaczelo sie od niewielkiej ilosci krwi,sluzu i chyba ropy po czym stolec.biore znowu nifuroksazyd stolce 2 razy dziennie ale jeszcze nie uformowane do przadku i zielone,dzwonilam do swojego lekarza ,kazal mi nie panikowac.Caly czas twierdzi ze to na 100%nie jest WZJG wiec co to jest ,co sie ze mna dzieje,czy moze byc nawrot clostridium difficile?Miesiac temu robilam posiew kalu nic nie wyszlo,clostridium pozoim toksyny 0,03 ,ale moze probka byla zbyt dlugo nie badana ,bo do dostarczenia jej do lab.minelo 5 godz.Aha wyszla tez candida.Bardzo prosze o odp.mam juz naprawde dosyc,jakie badania moge jeszcze zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo prosze o porade,teraz juz stolce sa normalne,ale caly czas mi burczy w brzuchu,najgorzej po jedzeniu,i rano jak tylko otworze oczy to juz zaczyna sie orkiestra,po wyproznieniu jeszcze bardziej,pozniej w ciagu dnia sie uspokaja(albo nie slysze)i wieczorem znowu sie zaczyna.Bylam znowu u innego gastrologa ktory powiedzial mi ze nie ma zadnych wskazan do zaaywania sulfasalazyny(ogladal wyniki badan).Mam tez hashimoto ,czy ona moze powodowac takie rozregulowanie jelit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia tojeszcze chyba nie masz tak zle,ja wyproznialam sie samym sluzem z krwia,bierz narazie probiotyki i enterol,mi niestety zdarzaja sie nawroty,tzn sam sluz i ogolnie bardzo nieprzyjemne bulgoty w jelitach,ech tez mam juz dosyc,moj gastrolog rozklada juz rece,mecze sie juz od listopada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kolonoskopii wyszlo colitis chronica.Lekasz powiedzial ze taki wynik ma mnostwo ludzi i nie przejal sie tym zbytnio.Podejrzewal wzjg,chociaz na pierwszej wizycie od razu sie zapytal czy bralam zntybiotyk,i twierdzi ze to od tego,jak przyczlam do niego z wynikiem powiedzial*no tak myslalem*nie wiem juz sama co mam myslec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.09.2009 o 18:25, Gość ola napisał:

w kolonoskopii wyszlo colitis chronica.Lekasz powiedzial ze taki wynik ma mnostwo ludzi i nie przejal sie tym zbytnio.Podejrzewal wzjg,chociaz na pierwszej wizycie od razu sie zapytal czy bralam zntybiotyk,i twierdzi ze to od tego,jak przyczlam do niego z wynikiem powiedzial*no tak myslalem*nie wiem juz sama co mam myslec

Czesc 😊 czy poradzilas sobie z tym problemem juz ? Bo ja wiem co jest grane i moge Ci wytlumczyc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×