Krwiak na mózgu, zmiażdżone płuca i żebra w wypadku samochodowym

użytkownik
Danuta

Co pan o tym sądzi, ale szczerze! Całkowicie to może nie poradzi pan nic ale nikogo bardziej odpowiedniego nie znalazłam... Brat miał wypadek samochodowy zderzył się czołowo z tirem wycięli mu śledzionę okazało się że ma duży krwiak na mózgu zmiażdżone płuca i żebra ma uszkodzone jakieś nerwy. Z tego co wiem to kręgosłup ma cały ale kręgi szyjne chyba nie. Jest głęboko nieprzytomny. Po wypadku krew leciała z nosa i uszu poza tym krwi prawie wcale nie było. Obecnie jest pod respiratorem.

Reklama
użytkownik
stappler

Na zadane pytanie nie mogę w pełni odpowiedzieć bez dokładnych informacji na temat stanu pacjenta. Aby w sposób szczegółowy rokować o dalszej sytuacji pacjenta musiałbym znać jego dokładny stan fizykalny, wynika badań laboratoryjnych i obrazowych, obecnie stosowaną terapię, wyniki konsultacji, reakcji na leki. Z przedstawionej pobieżnie sytuacji wynika, że podczas wypadku pacjent doznał silnego urazu mózgu z wytworzeniem krwiaka śródmózgowego. Taka sytuacja kliniczna (pacjent pod respiratorem, nieprzytomny) jest niestety źle rokująca. Radzę w tej sprawie dokładnie porozmawiać z lekarzami prowadzącymi pacjenta. Oni na pewno naświetlą i przedstawią dokładną, obecną sytuację i rokowanie.
Pozdrawiam.

użytkownik
Laura

Kolezanka miala tydzien temu wypadek... byla przytomna tylko polamana( zebra, noga i reka) ale od 3 dni jest nieprzytomna, poniewaz wykryto u niej krwiaka... nie znam szczegołów... chciałam się zapytać w ilu procentach ludzie z tego wychodza calo i czy dluga jest rehabilitacja takiej osoby...

użytkownik
stapler

Aby pisać o jakichkolwiek rokowaniach i dalszym postepowaniu trzeba znać szczegóły kliniczne.

użytkownik
kjowa

Taki sam miałem wypadek,niema co wracać,gdyż nic nie pamiętam od razu byłem nie przytomny i spałem 1,5 miesiąca-powoli wracam do zdrowia-mam niedowład, ale sobie radze-raz gorzej -lepiej ,ale żyje i się bardzo ciesze--pozdrawiam?

użytkownik
..a

Ile dni człowiek może być nieprzytomny po wycięciu krwiaka? proszę o szybką odpowiedź

użytkownik
m

Krwiak w mozgu jest nie operacyjny

użytkownik
Maciuś 12345

Mój brat miał wypadek samochodowy miał złamaną miednice złamaną kosc podłudzia zmiażdrzona wątrobe zmiarżdzone płuca zerwana aorte krwiaka muzgu połamane żebra niewiem ale oczymyś chyba ejszce zapomniałem ale zginoł na miejscu żył podobno jeszcze kilka min zgineli w trzech rozbili sie maluszkiem chłopaki po 21 22 i 23 lata :( mozna wipsać w google ** tragiczny wypadek w zasowie ** miałem zel do pogotowia ze go nieratowali ale jak sie dowiedziałem po sekcj jakie miał obrazenia to juz wiem ze niemiał szans przeżyć

a juz sobie przypomnialem i jeszcze wylew krwi do odcewnej czy cos takiego :/

Twoja odpowiedź