Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwiak na mózgu, zmiażdżone płuca i żebra w wypadku samochodowym


Gość Danuta

Rekomendowane odpowiedzi

Co pan o tym sądzi, ale szczerze! Całkowicie to może nie poradzi pan nic ale nikogo bardziej odpowiedniego nie znalazłam... Brat miał wypadek samochodowy zderzył się czołowo z tirem wycięli mu śledzionę okazało się że ma duży krwiak na mózgu zmiażdżone płuca i żebra ma uszkodzone jakieś nerwy. Z tego co wiem to kręgosłup ma cały ale kręgi szyjne chyba nie. Jest głęboko nieprzytomny. Po wypadku krew leciała z nosa i uszu poza tym krwi prawie wcale nie było. Obecnie jest pod respiratorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zadane pytanie nie mogę w pełni odpowiedzieć bez dokładnych informacji na temat stanu pacjenta. Aby w sposób szczegółowy rokować o dalszej sytuacji pacjenta musiałbym znać jego dokładny stan fizykalny, wynika badań laboratoryjnych i obrazowych, obecnie stosowaną terapię, wyniki konsultacji, reakcji na leki. Z przedstawionej pobieżnie sytuacji wynika, że podczas wypadku pacjent doznał silnego urazu mózgu z wytworzeniem krwiaka śródmózgowego. Taka sytuacja kliniczna (pacjent pod respiratorem, nieprzytomny) jest niestety źle rokująca. Radzę w tej sprawie dokładnie porozmawiać z lekarzami prowadzącymi pacjenta. Oni na pewno naświetlą i przedstawią dokładną, obecną sytuację i rokowanie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolezanka miala tydzien temu wypadek... byla przytomna tylko polamana( zebra, noga i reka) ale od 3 dni jest nieprzytomna, poniewaz wykryto u niej krwiaka... nie znam szczegołów... chciałam się zapytać w ilu procentach ludzie z tego wychodza calo i czy dluga jest rehabilitacja takiej osoby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maciuś 12345

mój brat miał wypadek samochodowy miał złamaną miednice złamaną kosc podłudzia zmiażdrzona wątrobe zmiarżdzone płuca zerwana aorte krwiaka muzgu połamane żebra niewiem ale oczymyś chyba ejszce zapomniałem ale zginoł na miejscu żył podobno jeszcze kilka min zgineli w trzech rozbili sie maluszkiem chłopaki po 21 22 i 23 lata :( mozna wipsać w google ** tragiczny wypadek w zasowie ** miałem zel do pogotowia ze go nieratowali ale jak sie dowiedziałem po sekcj jakie miał obrazenia to juz wiem ze niemiał szans przeżyć a juz sobie przypomnialem i jeszcze wylew krwi do odcewnej czy cos takiego :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×