Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu po operacjach


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem operacje pierwszą 13-10-2008 rozpoznanie było: przewlekła szczelina odbytu -K60.1 oraz guzy krwawienne odbytu zewnętrzne bez powikłań - I84.5, a leczenie operacyjne było żylaki odbytu i wycięto przetoke okołoodbytniczą. Druga operacja odbyła się 17-11-2008 rozpoznanie było L05.0-torbiel pilonidalna z ropniem i leczono operacyjnie torbiel włosową, a w tej chwili byłem u lekarza z powodu krwawienia z odbytu i zostałem skierowany na rektoskopie, ale pani doktor powiedziała, ze to tylko na moją prośbę, bo ona nie widzi tu nic niepokojącego. Zaraz po operacji miałem robioną gastroskopie i wykryto wrzody i nadżerkę, a pani doktor mówi, że jest wszystko w porządku. Co zrobić i proszę poradzić mi jakiegoś lekarza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecne krwawienie z odbytu zapewne jest spowodowane żylakami. W czasie zabiegu jednorazowo nie da się usunąć wszystkich żylaków. Zapewne jakieś lub jakiś pozostał, który może dawać objawy krwawienia z odbytu. Warto byłoby właśnie obecnie wykonać rektoskopię. Najlepiej, żeby to zrobił fachowiec proktolog i z nim skonsultować dalszy sposób postępowania. Leczeniem wrzodów i nadżerek żołądka najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×