Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Spuchnięte wszystkie palce u dłoni


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Mój problem polega na tym, że miesiąc temu obudziłam się z opuchniętymi opuszkami palców. Były czerwone i nabrzmiałe i bolące. zrobiły mi się na nich ciemne twarde punkty. nie mogłam niczego dotknąć tak bolało... piekło i swędziało na przemian. Poszłam do lekarza. Dostałam maść LorindenN i tabletki Flonidan. Po tygodniu opuchlizna objęła palce z drugiej strony wokół paznokci. po kilku kolejnych dniach wciąż się pogarszało, więc poszłam ponownie do lekarza. Wysłał mnie do dermatologa. Ten jednak stwierdził, że nie widzi przyczyn dermatologicznych. Nie wiem co mam robić, bo wciąż się pogarsza. W tej chwili mam spuchnięte wszystkie palce u prawej dłoni... Wyglądają jak parówki, nie mogę zgiąć palców. Skóra mnie pali, albo swędzi. Palce są zaczerwienione i... bardzo ZIMNE. Robią mi się czerwone... jakby odparzenia... nie wiem, jak to nazwać. Proszę o pomoc. Nie wiem już do kogo się udać, skoro lekarze odsyłają mnie tylko w kółko w tą i z powrotem. Nie jestem piłeczką pingpongową, tylko potrzebuję pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy świadczą o zmianach czynnościowych w naczyniach tętniczych rąk. Można wysnuwać podejrzenie choroby Raynauda. Najlepiej w tej sprawie na pewno należy skonsultować się z chirurgiem naczyniowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×