Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Polip w okolicy odbytu


Gość MadeBy

Rekomendowane odpowiedzi

Wokoło odbytu Wyskoczył mi CHYBA polip choć nie mam pewności już kiedyś miałem coś podobnego ale było jak pryszczyk który sam wycisnełem, po wyciśnięciu został *knot* w wyglądzie i dotyku przypominający trociny zbite w knot jak w świeczce teraz od dwóch dni zauważyłem dwa takie same choć trochę większe-dłuższe *chrostki* lub *guzki* nie wiem jak to określić. Jeden z nich jest ulokowany z Tyłu wylotu odbytu *tzn od strony kości ogonowej w dół i tam go można znaleść* drugi po przeciwnej stronie na prawej ściance wylotu odbytu. Po wyciśnięciu tej pierwszej *chrostki* te same wnoski co kiedyś trocinowy knot ale druga chrostka jest inna gdy chcę ją złapac w dwa palce to się chowa i ucieka w głąb odbytu. Proszę o doradzenie mi czy ciepłe kompiele tzw. namaczanie ma jakiś sens? od kąd tylko zobaczyłem że są takie zmiany wokoło odbytu zaczełem smarować kremem Nivea *tuż po pierwszym wyciśnięciu*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek zalecić nie wiedząc co to jest. Trzeba, aby Pana zbadał lekarz bezpośrednio. W zmianach zapalnych typu czopów ropnych skórnych (czyraków) wygrzewanie jest wskazane, jednak jeśli to żylaki odbytu to przeciwwskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm może niech Pan zada profilaktyczne pytania a ja postaram sie określić co widzę i na podstawie tego dojdziemy do czegoś. Chodzi o to że już kiedyś miałem coś takiego i zeszło bez problemów a teraz ta druga *chrostka , gulka..* gdy chcem ją złapać ucieka jak jako a każda próba przerwania skórki jest chorobliwie bolesna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×