Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czekanie z opeacją kamieni w woreczku zółciowym może być niebezpieczne?


Gość Anna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od kilku lat mieszkam w Wielkiej Brytanii i w kwietniu tego roku zostalam zdiagnozowana z duza iloscia ale drobnych kamieni w woreczku zolciowym.Od tego czasu przeszlam ostre zapalenie woreczka zolciowego,zapalenie trzustki,silne,kilkugodzinne ataki kolki zolciowej zdarzaja sie nawet 3 razy w tygodniu pomimo prowadzonej diety(od kwietnia schudlam 31 kg),wyniki krwi sa zle ale wciaz slysze ze na operacjae musze zaczekac co najmniej do poczatku grudnia ze wzgledu na dluga liste oczekujacych!Czy tak dlugie zwlekanie moze byc niebezpieczne?Zaczynam rozwazac przyjazd do Polski i usunac woreczek w prywatnej klinice.Bardzo prosze o odpowiedz.Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ostre zapalenie pęcherzyka żółciowego może doprowadzić do powstania ropniaka i przebicia ściany. Również w badaniach zwrócono uwagę na możliwość powstania raka pęcherzyka żółciowego w wyniku długotrwałego drażnienia kamieniami jego ściany. Najlepiej porozmawiać o możliwości wcześniejszego zabiegu ze swoim lekarzem. Ale grudzień w zasadzie już blisko. Natomiast, jeśli dolegliwości są uciążliwe i utrudniają normalne funkcjonowanie to lepiej nie zwlekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez jestem w wielkiej brytani i bedac w ciazy od 4 miesiaca zaczelam dostawac boli na poczatku nie byly tak mocne kolezanki mowily to normalne w ciazy ale ja wiedzialam ze cos jest nie tak bo bolalo w klatce piersiowej poszlam do lekaza i okazalo sie na usg ze mam kamienie w watrobie bole byly na poczatku co tydzien a potem coraz czesciej nawet karetka mnie 3 krotnie z pracy zabrala bo sie dusilam i tracilam przytomnosc przy bulach. teraz wiem ze to byla kolka zolciowa ale z czasem sie uczylam jak jej unikac czego nie jesc jesli dieta jest scisla kolka nie przychodzi ale nawet 1 frytek doprowadzal mnie do kolki. cala ciaze sie z tym meczylam wyznaczono mi wizyte u mojego konsultanta na 2 miesiace po porodzie bo okazalo sie ze ciaza moze byc przyczyna moich kamieni i tak bylo w 9 miesiacu zaczelam jesc wszystko i nic mi nie bylo myslalam ze kamienie zniknely a 25 grudnia urodzilam corke.2 miwsiace pozniej Na wizycie lekarz powiedzial ze te kamienie same nie znikna i moge byc pewna ze nadal je mam umiescil mnie na liscie oczekujacych i tydzien po dostamam list ze mam wizyte przygotowujaca na 12 kwietnia i operacja odbedzie sie 10 maja wiec nie musze dlugo czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałam usuniety pęcherzyk z kamieniami w stanie ropnym,laparoskopowo,czekałam 3 miesiące na operację....ataki bólowe zaczęły się 5 miesięcy temu,ale sygnały wcześniej,np.wymioty,jakby bez powodu,które lekceważyłam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie lekceważyła, miałam tez kamienie w woreczku i silne ataki, ostatni był tak silny że przyspieszyli mi operację...jestem już po laparoskopii i czuje się świetnie, przestrzegam też diety....jeszcze tylko czeka mnie usunięcie szwów. A swoją drogą to lekarz na sorze przestrzegał mnie przed takimi właśnie powikłaniami i sytuacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×