Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Struma colloides nodosa. Thyreoiditis chronica lymphomatosa.


Gość ewme

Rekomendowane odpowiedzi

03,02,2009 miałam operacje na tarczycę, wynik który przyszedł brzmi tak: struma colloides nodosa (mat.i) * thyreoiditis chronica lymphomatosa (mat.i) * nodulus hyperplasticus (mat.i) * struma colloides nodosa ( mat.ii) * noduli colloidei et hyperplastici (mat.ii) * thyreoiditis chronica lymphomatosa (mat.ii) .obecnie jestem na leku euthyrox n 50. wynik z biopsji przed operacją był taki: tyreocyty o nieco powiększonych jądrach i delikatnej cytoplazmozie tworzą liczne układy mikrofollikularne. koloid skąpy. obraz cytologiczny odpowiada zmianie pęcherzykowej. w różnicowaniu należy uwzględnić guzek rozrostowy i gruczolaka. chciałam się dowiedzieć czy to coś poważnego, gdyż nieznam się na łacinie, oraz czy lek który biore będę brać już na zawsze? dziękuję bardzo za udzieloną odpowiedż:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie na język polski brzmi: wole guzkowe koloidowe, limfatyczne przewlekłe zapalenie tarczycy, guzek przerostowy, wole guzkowe koloidowe, guzki koloidowe i przerostowe, limfatyczne przewlekłe zapalenie tarczycy Rozpoznania nie wskazują na żaden proces nowotworowy, to zmiany łagodne, nie groźne. Jeśli tarczyca była usunieta w całości hormony tarczycy trzeba zażywać do końca życia. Jeśli resekcja nie była całkowita czasami można z substytucji hormonalnej się wycofać. O wszystkim zadecyduje endokrynolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×