Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy to ma coś wspólnego z tarczycą? jakie powikłania z nieleczonej tarczycy?


Gość Emily

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 13 lat i sporo przechodze jak na swój wiek. Podczas bilansu skierowano mnie na badanie krwi na THS nie wiem czy nadczynnośc czy nie. Boje się igieł wiem że to głupie, ale cuż. Nie mam objawów na chorą tarczyce. Jedynie nieregularne miesiączki słabe krwawienie ale to mi sie zaczeło dziać we wrześniu po operowanej przepuklinie pachwinowej. Czytałam sporo na temat tarczycy i dużo osób mówi że jak zaczeli przyjmować leki to tyli. Boję się utyć tańczę a moja figura jest w miarę ok. Czy mogą być powikłania z nieleczonej tarczycy? Czy możliwe aby po samym dotakaniu mojej szyji stwierdzić tarczycę? I dlaczego mogli ja stwierdzić? Co z utyciem? Przeprasam za ilość pytań ale nie mam kogo się o to zapytać ponieważ pediatrą jest ciocia z którą nie przepadam Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Hormony tarczycy odgrywają wiele ważnych pod względem metabolicznym funkcji w organizmie. Dlatego koniecznie trzeba leczyć wszystkie zaburzenia ze strony tego gruczołu. Samo badanie szyi nie wystarczy. Trzeba wykonać badanie TSH, usg. Wtedy będzie można powiedzieć coś więcej na ten temat. Przy prawidłowym leczeniu raczej nie przytyjesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×