Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz na plecach


Gość Monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze. Dzisiaj zauważyłam u mojej 76 letniej babci guza na plecach w odległości około 5 cm od prawej pachy. Guz (zgrubienie pod skórą) ma około 4 cm średnicy, jest galaretowaty i przesuwa się przy naciśnięciu go. Babcia twierdzi, że zauważyła to już jakieś 2 miesiące temu, ale nic ją nie boli, skóra w tym miejscu ma taki sam kolor, jak normalnie. Czy byłby Pan uprzejmy udzielić mi odpowiedzi co to może być? Martwię się o nią, do jakiego lekarza powinniśmy się zgłosić? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli guz pojawił się samoistnie, bez urazu, jest niebolesny i bardzo miękki, rośnie powoli, prawdopodobnie jest to tłuszczak. Najlepiej od razu wybrać się do Poradni Chirurgii Ogólnej (oczywiście wcześniej trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu). Takie guzy usuwa się w Poradni, w gabinecie zabiegowym, w znieczuleniu miejscowym. Nie wymaga to hospitalizacji. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie Doktorze. Jestem z moim mężczyzną już sześć lat. Odkąd się poznaliśmy miał na plecach małego guzka. Z upływem lat powiększał się i teraz ma średnice około 7cm. Można go przesuwać ale tylko w określonym obrębie. Ciężko mi jest namówić go na wizytę u lekarza, ponieważ musiałby wziąć dzień wolnego. Natomiast ja coraz bardziej się martwię. Bardzo prosę Pana Doktora o radę. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×