Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wątroba o wzmożonej echogeniczności miąższu


Gość agit

Rekomendowane odpowiedzi

Opis badania : wątroba wielkością na górnej granicy normy o wzmożonej echogeniczności miąższu, bez zmian ogniskowych.drogi żółciow wewnatrz i zewnatrz watrobowe nieposzerzone. pecherzyk żółciowy o gładkich i niepogrubionych ścianach bez złogów. trzustka niewidoczna. śledziona wielkością na górnej granicy normy, homogenna. nerki prawidłowej wielkości, kształtu i położenia bez cech zastoju i kamicy. aorta brzuszna nieposzerzona. ne uwidoczniono powiekszonych węzłów chłonnych. i moje prosba jest nastepujaca aby ktos mi wyjasnil to co tu napisalem bo nic z tego nie rozumiem. tylko z tego wszystkiego najbardziej mnie nie pokoi watroba*wzmożonej echogeniczności miąższu*nie wiem co t ma znaczyć i śledziona*homogenna* prosze o dokladnme wyjaśnienie tego opisu. z góry dziekuje :) dodam ze mam 25 lat 178 wzrostu i waga 93 kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledziona homogenna znaczy, że jest prawidłowa (nie ma podejrzanych ognisk, jest jednorodna).Wątroba o wzmożonej echogeniczności może świadczyć, że ma taką strukturę specyficzną (zbitą) lub zaczyna się jakiś proces zwyrodnieniowy. Najlepiej byłoby wykonać kontrolę enzymów wątrobowych ASPAT, ALAT, FA, GGTP oraz bilirubinę. Jeśli wyjdą prawidłowe znaczy, że z wątrobą wszystko jest w porządku. O dalszym postępowaniu jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szczegółową odpowiedz :)ze mna jest tak ze rok temu mialem podniesiony altat i tak mi sie trzyma miedzy 47-70 a pozatym wszystkie wyniki byly dobre. i rok temu mialem wykryte stuszczenie watroby. i ten opis co malo rozumialem to byl teraz kontrolnie to moze sie troche zregenerowala ta watroba skoro jest co prawda w górnej granicy normy :)tak mi sie wydaje :)jak nie to prosze o wyprowadzenie mnie z bledu... dziekuje za ta wypowiedz pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×