Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek pod prawym sutkiem a leczenie Ortanolem


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pod koniec lutego zacząłem odczuwać bóle z prawej strony brzucha w okolicy pępka i pod żebrami. Udałem się do lekarza, który podejrzewał wrzody żołądka, oprócz skierowania na badania ogólne przepisał mi Ortanol, Duspatalin i Espumisan oraz Xanax na uspokojenie, gdyż przed wystąpieniem dolegliwości miałem wiele stresujących momentów w życiu, co również powiedziałem lekarzowi. Morfologia, mocz oraz kał w normie. USG wykazało jedynie nagromadzenie gazów w jelitach. Xanax pomógł, gdyż przez 2 tygodnie zażywania leku praktycznie nic mnie nie bolało. Po odstawieniu Xanaxu dolegliwości wróciły choć w o wiele mniejszym stopniu, natomiast nasilają się podczas sytuacji stresowych. Lekarz stwierdził, że skoro dolegliwości ustąpiły po Xanaxie, to nie ma potrzeby robiena gastroskopii oraz kolanoskopii. Mam czasem kłopoty ze snem. Niemalże przez cały czas temperatura mojego ciała wynosi 37 stopni. Często czuje się także poddenerwowany, a jednocześnie osłabiony. Mam 25 lat, przez wystąpieniem dolegliwości jadłem dużo niezdrowego jedzenia. Obecnie trzymam dietę, pije dużo wody niegazowanej oraz różnych ziółek (melisa, dziurawiec, szałwia, zielona herbata). Przez 2,5 miesiąca schudłem prawie 10 kg. Ortanol mam brać do końca kwietnia. Natomiast jakiś czas temu zauważyłem pod prawą pachą dużą plamę (na całą pachę) nieznacznie ciemniejszej skóry, zaś niedawno wyczułem pod prawym sutkiem mały guzek. Czy to może być efekt uboczny stosowania Ortanolu? Jestem pełen obaw, choć lekarz stwierdził, że wszystko jest ze mną w porządku i to tylko nerwy. Proszę o Pana opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Ortanol to inhibitor pompy protonowej stosowany przy leczeniu choroby wrzodowej. Jednym z jego działań niepożądanych może być występowanie rumienia. Jednak dobrze, a by taką zmianę skórną obejrzał dermatolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z guzkiem pod sutkiem, który jest wyczuwalny jedynie czasami i to przy silnym nacisnięciu na sutek (o ile to w ogóle guzek a nie gruczoł)?Czy to może być po prostu ginekomastia, która również jest jednym z efektów ubocznych Ortanolu?Niepokoi mnie również spadek wagi ciała z 98,6 kg na 89,4 kg w 2,5 miesiąca. Lekarz twierdzi, że to skutek zmiany diety na zdrową oraz wiosennego ruchu. Zresztą 2 lata temu ważyłem 83 kg i ta waga trzymała się u mnie przez dobrych kilka lat. Natomiast według lekarza zmęczenie, apatia przy jednoczesnym uczuciu niepokoju oraz kłopotami ze snem, to jedynie efekt stresu. I tak kółko się zamyka - stres, bo brzuch pobolewa i pobolewa, bo stres. Proszę o opinie, gdyż cora ciężej mi z tymi dolegliwościami i zaczynam się martwić, że dolega mi coś poważnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×