Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadanie hemoroidów po operacyjnym usunięciu zewnętrznych żylaków odbytu


Gość Beata

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tydzień po operacyjnym usunięciu zewnętrznych żylaków odbytu. Nie dość, że jestem cała obolała, mam ogromne bóle odbytu, to jeszcze przy każdym wypróżnieniu guzki wewnętrzne wypadają na zewnątrz. Sama muszę je odprowadzać ręcznie do wewnątrz, co dodatkowo potwornie boli. Co robić, by sobie ulżyć? Czy to normalne, czy mam się martwić, że już nigdy nie będę wyleczona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okres pooperacyjny jest bardzo krótki. Gojenie się ran po takim zabiegu to przynajmniej 2-3 tygodnie. Trudno mi określić co teraz dzieje się z Panią bez badania bezpośredniego. Zawsze po takim zabiegu dochodzi do obrzęku śluzówki i pozostałych żylaków (nigdy nie usuwa się żylaków jednorazowo w całości) co może przejawiać się ich ‘wypadaniem’. Najlepiej, żeby Pani bezpośrednio skontaktuje się z chirurgiem, który zaleci leki, które zapewne poskutkują, ale dostępne są na receptę. Ulgę może Pani sprawić zastosowanie przymoczków (gazików) nasączonych zimnym naparem z kory dębu (3xdziennie po 10 minut). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Magda B

witam. ja jestem juz prawie miesiąc po operacji żylaków odbytu i wciąz niesamowicie boli. na dodatek wychodzi mi z tamtąd cos jakby ropa. czy to jest normalne?? dodam że najgorsze bóle sa podczas wypróżniania,potem tak boli że nie moge chodzić,.dopiero jak wezme leki przeciw bólawe zaczynam funkcjonować. usunięto mi 4żylaki , dwa zewnętrzne i dwa wewnętrzne zostały jeszcze trzy do wycięcia. ale myślę że po tym co przeszłam już nie usunę tej reszty . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stapler

Trzeba w tej sprawie udać się na kontrolę do prowadzącego chirurga. Po tak długim okresie nie powinno już być dolegliwości. Może w pozostawionych żylakach doszło do wykrzepienia lub silnego stanu zapalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem po operacji wypadania odbytnicy,zabieg był metodą kroczną 7 tygodni temu.Dzis mam ponowne wypadanie odbytnicy,co siędzieje.?Czy uporczywe biegunki mogą być spowodowane przez to wypadanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×