Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Parę pytań po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego


Gość Bartek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Tydzień temu przeszedłem operacje wycięcia wyrostka robaczkowego. Jestem już w domu, ale nadal trochę się niepokoje. Żeby zażegnać niepokój postanowiłem zadać parę pytań 1. Jak długo, po operacji wyrostka, odczuwa się ból? W moim przypadku jest tak, ze z dnia na dzień jest lepiej, ale ból nadal odczuwam. Minął tydzień od operacji, ale nadal nie czuje się na siłach, żeby wyjść na spacer. Ile przeciętnie, trwa taki stan? 2. Czy niepokoić powinien fakt, że po prysznicu (uważając, żeby w minimalnym stopniu zmoczyć ranę), na bandażu pojawia się mała kropka ropy? Zaznaczam jeszcze, że średnika tej ropnej wydzieliny jest bardzo mało (ledwo widoczna). 3. Czy po zdjęciu szwów, nadal trzeba nosić bandaż? 4. Jak duże jest ryzyko wystąpienia przepukliny? Jak można je zniwelować? I czy operacja przepukliny jest tak męcząca jak ta wyrostka (chodzi o czas rekonwalescencji)? 5. Czy osiem i pół doby to wystarczający czas, aby zdjąć szwy? 6. Wiele słyszałem o tym, że szwy powinny swędzieć (a raczej rana w ich miejscu), u mnie to nie wystąpiło. Czy mam powody do obaw? Z góry dziękuje za Pańską odpowiedź. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Gojenie rany i pobojewania po usunięciu wyrostka mogą trwać 2-3 tygodnie. 2. Nie jest to niepokojący objaw. Radzę normalnie, dokładnie myć ranę mydlinami i zakładać świeże, suche opatrunki. 3. Po zdjęciu szwów nie trzeba już nosić opatrunków. 4. Ryzyko wystąpienia przepukliny pooperacyjnej zawsze istnieje. Jeśli rana jest mała ryzyko także jest bardzo małe. Ryzyko takie występuje przez całe życie. Nie ma ewidentnych sposobów zapobieżenia temu. Rekonwalescencja po zabiegu plastyki przepukliny pachwinowej to 1-3 miesięcy. 5. Szwy zazwyczaj usuwa się między 7-14 dobą. 6. Nie musi swędzieć, aby wszystko prawidłowo się goiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×