Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Norma wielkości śledziony u dziecka


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym dowiedzieć sie jaka jest norma wielkosci śledziony dla chłopca w wieku 6,5 roku. Byłam z synkiem 2 razy na usg jamy brzusznej, wszystko jest w normie próvz długości śledziony 85, 7 mm. Obaj lekarze stwierdzili taką samą długosć śledziony, jeden mówi, że to norma, a drugi, ze za dużo. Dziecko jest w stanie ogólnym b. dobrym, ale ma podwyzszone ASO do 339 (spadło z 370 w lutym) oraz stany podgorączkowe od 3 miesięcy. Pediatra mówi, ze to paciorkowiec, wzięliśmy już 1 antybiotym w marcu - sumamed, ale nie zadziałał, teraz mamy wziąć amotax. Niepokoi mnie jednak ta śledziona, czy aby na pewno jest w normie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za ekpresową odpowiedź. Lekarz, który nie stwierdził powiekszenia śledziony nie podał wymiaru poprzecznego, a ten, który stwierdził powiększenie podał jeszcze szerokosć 57,6, i grubość 19,6, bez zmian ogniskowych, wnęka wolna. A warto dawać teraz kolejny antybiotyk ze wzgledu na ASO 339?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Moja 5-letnia córcia (18 kg/110 cm) ma wg usg śledzionę 84/36 mm. Była podejrzana o mononukleozę zakaźną. Badanie było wykonane 5 tyg od wystąpienia pierwszych objawów- tj gorączki, a ok 1 tyg po ustąpieniu ostatniego (przedłużona wysypka plamisto-grudkowa). Czy to jest istotne powiększenie? Węzły okołoaortalne i pachwinowe ok. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×