Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek przy odbycie, objaw hemoroidów?


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 19 lat. W tym tygodniu z nocy z poniedziałku na wtorek (tj. 13-14.04.09r.) pojawił mi się guzek przy odbycie. Zauważyłem go dopiero rano po załatwieniu potrzeb fizjologicznych podczas używania papieru toaletowego. Podczas dotyku przez papier poczułem lekki ból. Obejrzałem go (guzek) dokładnie przy lusterku i stwierdziłem, że boli nieznacznie podczas dotykania. Podczas ruchu i siedzenia nie czuje go w cale i mogę prowadzić normalny tryb dnia. Stąd moje pytanie czy to jest objaw hemoroidów? I czy jest konieczne abym udał się z tym problemem bezpośrednio do lekarza rodzinnego lub od razu do specjalisty od tego typu schorzeń czy mogę bezpośrednio udać się do apteki i przy pomocy farmaceuty zakupić bezpośrednio odpowiedni lek i zacząć leczenie. Ten objaw ukazał mi się po raz pierwszy. Czytałem o nich trochę w internecie i na tym portalu i dochodzę do wniosku, że tak. Problem też wiąże się z tym, że jestem homoseksualistą i lubię seks analny jako osoba bierna. I z tym wiąże się moje kolejne pytanie.ile może potrwać leczenie i ile czasu musiałbym odczekać po zakończeniu leczenia przed wznowieniem współżycia z partnerem? PS Może to się okazać przydatne. Uprawiałem seks analny tylko raz więc raczej nie mogło to wystąpić od seksu analnego. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Najlepiej z tym problemem zgłosić się do proktologa. Objawy wskazują raczej na żylaki odbytu, ale oczywiście nie można wykluczyć innej przyczyny, dlatego dobrze, aby przyjrzało się temu doświadczone oko. Preparaty z apteki nie będą działać przyczynowo, a jedynie objawowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×