Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból po prawej stronie na wysokości pępka promieniujący w dół


Gość Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Od miesiąca boli mnie z prawej strony, miałem robione bananie USG, badania krwi, na wykluczenie wyrostka, badanie moczu, badanie kału, i nic nie wykazało żadne z nich. Objawy miałem następujące: najpierw był bul brzucha całego połączony z zaparciem, potem ból z prawej strony i biegunka, przy czym częsta i mało kału, potem znowu zaparcie, następnie kał zrobił się jasno brązowy, miałem ból na całej długości pleców, dostałem zastrzyk przeciwbólowy. po miesiącu większość objawów sama przeszła, teraz mam tylko ból po prawej stronie, nie mocny,ale odczuwalny, i boli tak jakby od przodu do tyłu. Wszelakie leki jakie brałem okazały się bezskuteczne. Co to może być ? Czy Niedrożność jelita może tak długo być odczuwalna ? bo chirurg stwierdził, że to może być i to, ale nie jest pewien, bo jak dla niego to są objawy na 5 chorób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rzeczywiście objawy nie kształtują się tylko w jeden obraz chorobowy. Z badań krwi powinny zostać wykonane morfologia krwi z rozmazem, CRP, ASPAT, ALAT, GGTP, bilirubina oraz badanie ogólne moczu, usg jamy brzusznej, do rozważenia rtg jamy brzusznej, gastro-, kolonoskopia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badanie krwi z CRP miałem, badanie moczu też, USG było robione, ale dawno na początku marca, a gastroskopia czy kolonoskopia jeszcze nie. Nie znam się, ale czy jak by jelito było dziurawe to odczuwał bym bul albo jakieś objawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, no ostatnio wystąpił jeszcze biały nalot na języku i smak jakbym zjadł nie wiem, trampka :/ przyjrzałem się temu nalotowi i pod w niektórych miejscach są czerwone malutkie kropeczki, poza tym dalej pojawia się ból po prawej stronie, jak wcześniej, tyle że znika, i nie jest już taki bolesny jak na początku, ale odczuwalny. a poza tą gastroskopią, nie ma innej opcji badania przewodu pokarmowego ? słyszałem kiedyś coś o jakichś kuleczkach które się połyka czy coś, i ta kuleczka robi jakieś 5 tys zdjęć całego przewodu pokarmowego, ale nie wiem czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bolesław

Tak to prawda, ta kuleczka to tzw. Pillcam - pigułka którą połykamy, w trakcie przejscia przez przewód pokarmowy robi dużo zdjęć, te następnie po wydaleniu pigułki są poddawane obróbce na komputerze. Tego typu badanie służy głównie badaniu jelita cieńkiego, do którego niema dostępu, takiego jak np. do jelita grubego (kolonoskopia). Jeśli chodzi o jelito grube, niema lepszej diagnostyki jak kolonoskopia - można zrobić wycinek, wyciąć polipy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×