Skutki znieczulenia podpajęczynówkowego po operacji przepukliny pachwinowej

u?ytkownik
robert

Chcialem zaczerpnac porady dotyczacej skutkow ubocznych narkozy. 6 dni temu przeszedlem operacje przepukliny pachwinowej, wszystko byloby w porzadku, gdyby nie ten potworny bol glowy i towarzyszace mu zawroty glowy. Jesli chodzi o znieczulenie to bylem znieczulony od pasa w dol zastrzykiem w kregoslup. Niestety nikt nie uprzedzil mnie, ze po tego typu znieczuleniu pacjent powinien lezec przez kilka godzin na plasko. Dzis mija 6 doba po zabiegu, a ja nie moge pozbyc sie bolu glowy, nie pomagaja zadne tabletki, a bol niestety jest tak potwornie silny wrecz nie do wytrzymania. Ulge przynosi lezenie na plasko w lozku, ale ilez mozna lezecz. Chcialem zapytac czy ten bol kiedys zniknie, a moze jest jakis sposob na pozbycie sie go.

Reklama
u?ytkownik
stappler

Zalecenia po znieczuleniu do kręgosłupa (podpajęczynówkowym) mówią, aby przez pierwsze 12 godzin po zabiegu leżeć płasko i nie podnosić głowy. Jeśli nie dostosuje się do tego mogą właśnie wystąpić silne bóle głowy. Takie jednak powikłanie występujące zaraz po zabiegu powinno ustąpić do 2-3 dób. Dolegliwości bólowe głowy, które pojawiają się zaś w 2 lub 3 dobie po zabiegu mogą świadczyć o zespole popunkcyjnym (typowe powikłanie). W wyniku kłucia opony rdzenia kręgowego dochodzi czasami do niekontrolowanego wycieku płynu mógowo-rdzeniowego z kanału kręgowego. W wyniku tego wycieku występuje spadek ciśnienia płynu mógowo-rdzeniowego i pojawienia się dolegliwości typu bólu głowy lub kręgosłupa. Leczenie polega na nawodnieniu pacjenta (kroplówki) i stosowaniu leków przeciwbólowych. Z reguły taki wyciek samoistnie zamyka się, lecz niestety może to trwać nawet 2-3 tygodni. Najlepiej w tej sprawie udać się pilnie do neurologa. On wskaże dokładne postępowanie.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
Paweł 25

Witam ja również miałem znieczulenie w rdzeń kręgowy i mija już trzecia doba, z tym że po zabiegu nie podnosiłem głowy bo poinformowano mnie jakie mogą być skutki, lecz ból głowy towarzyszy mi cały czas gdy chce się podnieść przy leżeniu ustępuje. jeśli za 2 dni bóle nie ustąpią udaje się do lekarza. przy bólach głowy towarzyszy mi również ból kręgosłupa na całej długości.
pozdrawiam

u?ytkownik
marek

Ja też miałem tego typu znieczulenie co Ty ,leżałem po operacji plackiem prawie 24godz. ale pózniej czułem się już dobrze-więc coś nie tak.Oczywiście ból pooperacyjny był- związany z cięciem ale samo znieczulenie przeszedłem b.dobrze

u?ytkownik
Andrzej

Również jestem po zabiegu i też miałem znieczulenie w kręgosłup, lekarz mi mówił ze wstać mogę dopiero rano następnego dnia a zabieg miałem ok godz 10 rano , i wstałem rano .Na drugi dzień wypisano mnie do domu , nie czułem żadnych bólów głowy dopiero po 3 dniach zaczęły się i trwają do tej pory a od zabiegu minęło 7 dni wiec coś jest nie tak :/

u?ytkownik
marczello

Miałem zabieg przepukliny pachwinowej 17 marca i znieczulenie w kręgosłup.Wypisano mnie do domu po 20 godzinach od zabiegu.Ból wpachwinie stopniowo maleje ,lecz głowa boli i mam złe samopoczucie.Jak leżę to ból ustępuje. Zyczę wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

u?ytkownik
Edward l.65

Byłem operowany 19 marca.Leżałem plackiem 7,5 godz.potem mogłem podnosić tylko głowę. Na nogi postawiono mnie 20marca o 5 rano. Oprócz bólu w miejscu cięcia nic mnie nie dolega.21 marca dostałem wypis. Takiego szczęścia życzę wszystkim operowanym na przepuklinę.

u?ytkownik
anita

Mialam ciecie 06 2010 wbito sie w oponki mialam uraz popunkcyjny lezalam po zabiegu 24h nieruchomo a mimo to po tym czasie nie potrafilam ruszyc glowa bol potforny nie moglam usiasc na lozko nie moglam wstac do toalety przynoszono mi basen dzisiaj jest 8 dzien bol mija duzo plynow ketonal glukoza z wit c kopiko z kofeina lub kawa moge wkoncu zajac sie synkiem bo przez te dni nie moglam ,,,to bylo okropne

u?ytkownik
Marlena

Znieczulenie podpajeczynowkowe powiino sie stosowac u osob powyzej 40.
Powinno sie uzywac mozliwie najcienszych igiel. Najczestrzym powiklaniem nie jest zespol popunkcyjny lecz *Krwiak Podpajeczynowkowy*. Utrzymujace sie zawroty glowy sa wystarczajacym sygnalem by rozpoczac badania pod
tym katem... Zycze wszystkim duzo zdrowia i wytrwalosci :) Pozdrawiam

u?ytkownik
Marek

Bole kregoslupa, bole glowy podczas pionizacji, zawroty glowy, nudnosci.
takie powiklania po znieczuleniu wskazuja, ze anestezjolog zrobil pacjentowi
krzywde. Nie dajcie sie. Nie wierzcie , ze to standardowe dolegliwosci albo jakis zespol popunkcyjny. Od szpitala w ktorym was znieczulano zadajcie zrobienia badan wyjasniajacych przyczyne takich powiklan oraz leczenia.

u?ytkownik
Asia

Witam. 4 sierpnia miałam robioną przepuklinę pachwinową i znieczulenie w kręgosłup. 5 marca wyszłam do domu. Od tej pory mam mdłości i bóle głowy... Czy to normalne i jak długo to potrwa? :(

u?ytkownik
Ewa

Strasznie boli mnie głowa, miałam dwa dni temu zabieg i znieczulenie w kręgosłup, teraz jestem w domu Nie wiem jak mam sobie z tym poradzić, bóle są takie mocne... Czy mam z tym wrócić do szpitala?

u?ytkownik
Paweł

Ja jak miałem operacje na przepukline pachwinową prawostronną to nie zgodziłem się na znieczulenie w kręgosłup i tyle. Oczywiście anestezjolog nie był zadowolony z mojej decyzji, ponieważ wybrałem sobie znieczulenie miejscowe. Pozłościli sie troche bo to więcej roboty dla nich ale cóż, przynajmniej mogłem od razu wstać z łóżka itp.

u?ytkownik
Adam

Ta prezentacja wiele wyjaśnia.
Jestem kilka dni po operacji i znieczuleniu w kręgosłup, łep mi pęka jak tylko podnoszę głowę z łóżka.
http://www.google.pl/search?hl=pl&client=firefox-a&hs=yy7&rls=org.mozilla:pl:official&q=b%C3%B3l+g%C5%82owy+po+znieczuleniu+podpaj%C4%99czyn%C3%B3wkowym&revid=1255646044&sa=X&ei=J_ZgTf67Bs-q8APRzLha&ved=0CHAQ1QIoAA

u?ytkownik
Albert

Ogólnie informacja ze strony personelu medycznego nie istnieje.Nie mówią,co będą robić,jak będą robic,co będą wstrzykiwać,wlewać w człowieka i jakie powikłania mogą być po tym wszystkim.Dlatego lepiej się trochę zorientować przed zabiegiem.Prawo pacjenta do informacji nie jest respektowane.