Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzek na pośladku


Gość Anna z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna z Warszawy

Kilka miesięcy temu na pośladku, w okolicach odbytu wyczułam umiejscowioną wewnątrz, pod skórą grudkę, średnicy około 3 mm. Kolor skóry przypomina wyglądem stan po rozdrapaniu krostki, jest zaczerwieniona, toteż początkowo myślałam, że może tak być. Niestety, ona nie znika. Dodam, że wizualnie dostrzegam podobną zmianę, lecz nie wyczuwam tam stwardnienia. Grudka nie przynosi dodatkowych objawów typu krwawienie itd. poza tym, że jest. Nie wiem czy to ma związek, ale miałam robione USG jamy brzusznej ze względu na bóle po tej samej stronie co grudka tj. lewej, ale to nic nie wykazało. Bóle te nie są silne raczej przypominające lekką kolkę, czy uwieranie. Proszę o poradę, czy należy z tym udać się do lekarza, czy można to zignorować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli taki guzek utrzymuje się od kilku miesięcy na pewno trzeba iść do lekarzy, aby Panią zbadał i ocenił stan guzka. Trudno mi cokolwiek napisać nie badając Pani. Możliwe, że to tylko jakiś łagodny przerost gruczołów, których w tej okolicy jest wiele. Bóle typu kolkowego ze strony jamy brzusznej są raczej rzeczą niezależną od guzka na pośladku. Może oprócz USG należałoby wykonać badanie kolonoskopowe celem oceny stanu morfotycznego i czynnościowego jelita grubego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ok. 6 tyg temu pomiędzy odbytem a ujściem ceweki moczowej od lewej strony pośladka powstał bolący sinawo - czerwony guzek. Po ok. tyg pękł i wydobyła się z niego ropa (nie za dużo). Niestety guzek (ok. 1,5 cm średicy) pozostał, w chwili obecnej jest trochę mniejszy niż początowo, jednaże czasami *ciągnie*, swędzi i niekiedy lekko pobolewa (przy niektórych pozycjach siedzenia). Pierwotnie smarowałam zmianę sudokremem. Byłam u lekarza (wprawdzie nie oglądał zmiany a jedynie poprzestał na mym słownym opisie) dostałam antybioty doustny Duomox (karmię piersią). Niestety po 10 dniowej kuracji tylko niewielka poporawa ( mniejszy ból i mniejszy guzek). Czy słusznie zakładam że był i jest to czyrak (miałam z tym problemy w czasie karmienia piersią , umiejscowiały się na wzgórku łonowym), czy jednak objawy wskazują na coś innego? Czy jedyną możiwością jest nacięcie? Czy też, z uwagi na lekką poprawą, poczekać aż samo zejdzie? Jest on trochę uciążliwy. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam guza umiejscowionego głęboko dobrze wyczuwalnego na lewym pośladku bardziej miedzy udem a pośladkiem w kierunku biodra .Guzek jest bardzo obecnie bolesny przy badaniu palpacyjny nie tak bardzo jak powyżej . Ból jest cały czas -zależy od nie wiem czego raz silniejszy nie mogę leżeć na tym boku ,ból biodra ? uda ?budzi mnie w nocy,siedzę,ale również odczuwam lekki ból i uwieranie.W październiku miałam usuwany guzek do badania ,który był najbliżej pod skorą w celu zbadania co to jest-okazało się ,że tłuszczak . W wieku 38 lat miałam usunięty trzon macicy z powodu mięśniaków od tego czasu zaczęły robić Mi się takie guzki pod lewą piersią-pasmo tłuszczaków. 1 rok temu na przedniej ramienia prawego w połowie jego długości,na głębokości ok.1,0cm.widoczne jest dość dobrze ograniczenie tkanki tłuszczowej o wym.14x6 mm.Zmiana może odp.obecności niewielkiego tłuszczaka(zgrubienie tkanki tłuszczowej). Natomiast w tkance podskórnej lewego dołu pachowego tuz pod powięzią ,podejrzenie obecności niewielkiego tłuszczaka? włókniaka o wym.9x5mm .Obecnie czekam na badanie USG pośladka lewego termin 22.XII.oraz 23.XII. wizyta u Chirurga,który wstępnie powiedział mi ,że należy usunąć guzek ze zdrową tkanką w szpitalu,ale zobaczymy po badaniach . Nie wiem czy nie należałoby wykonać innych badań i czy wystarczy tylko USG jak powiedział lekarz chirurg.Mam 160 cm wzrostu i wagę 60 kg. Przy odbieraniu wyniku histopatologicznego -chirurg onkolog powiedział mi,że mam chorobę Dercuma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×