Co jeść po usunięciu woreczka żółciowego?

u?ytkownik
Tomek

Co można jeść w dwa dni po laparoskopowym usunięciu woreczka żółciowego? Od razu można jeść rzeczy wskazane w diecie przy chorobach pęcherzyka (http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm) czy w pierwszych dniach należy się dodatkowo ograniczać?

Reklama
u?ytkownik
stapler

Nie, można od razu po zabiegu stosować dietę jak na podanej stronie.

u?ytkownik
Agnieszka

Jestem po zabiegu zaledwie parę dni usunięcie pęcherzyka żółciowego nie wiem czy mogę gotowaną rybkę z warzywami jeść.

u?ytkownik
blanca

Możesz jeśc ryby ale chude takie jak:dorsz sandacz,,szczupak,lin.karaś,leszcz flondra z warzywami najlepiej na parze(oprócz kapusty i kalafiora).
Jestem 4 dni po zabiegu dopiero od wczoraj stosuje diete bo dotąd byłam na kleiku który smakował jak papier toaletow.W szpitalu byłam 5 dni a schudłam 3 kg.Powodzenia.

u?ytkownik
Marta

Po jakim czasie od laparoskopowego usunięcia woreczka żółciowego można zacząć wprowadzać inne produkty niż zalecane w diecie np. ser żółty?

u?ytkownik
Marcin.

Mam 16 lat. Miałem kamice w grudniu, i mi ją usuneli laparaskopowo.
Wszystko jest dobrze, tyklko boję się, że się źle odrzywiam...
Tzn, jem wszystko, tylko nie jesm smażonego, tłustych rzeczy, no i tam takich raczej ciężkich.
Boję się, że coś jest nie tak...
czasem mnie coś kuje na wątrowbie. Raz zjadłem kiełbaske z grilla, to na następny dzień nie miałem życia...
Z góry wielkie dzięki za odp.
Pozdrawiam!

u?ytkownik
Anna

Cztery dni temu usunięto mi woreczek żółciowy. W szpitalu, po operacji nie jadłam kleików. Dostawałam normalne posiłki tylko lekko strawne takie jak : gotowane mięso wołowe, rybę gotowaną, żółty ser, chudą wędlinę, dżem. Skoro w szpitalu dawali mi żółty ser i nic mi nie było to będąc już w domu można spokojnie go jeść.- tylko nie tłusty. Do śniadania dostawałam słabą kawę z mleczkiem i godzine po obiedzie też przynosili mi kawe. A na kolacje herbate miętową. Nic mi nie szkodziło.Tę operację miałam w Niemczech

u?ytkownik
jola

Co mozna jesc konkretnie

u?ytkownik
Anka

Tydzień temu usunięto mi woreczek,trzy godziny po zabiegu dostałam kanapki z chuda wędlina,herbatę z mlekiem i sok.Na następny dzień dostałam wypasione śniadanie.(płatki,tosty z masłem,dżemem,miodem,kawę z mlekiem i sok pomarańczowy)Lekarz polecił mi jeść wszystko w miarę rozsądku i zdrowo.Po powrocie do domu jem normalnie.W mniejszych ilościach bo mniej się ruszam i szybko jestem syta ,ale wszystko to co inni.Istotne może jest to ,moja rodzina prowadzi bardzo zdrową kuchnię i może dlatego nie ma żadnych sensacji.Czuję się jednak bardzo dobrze i za tydzień wracam do pracy.

u?ytkownik
Karina z Bytomia.

Witam wszystkich ja jestem po laparoskopi woreczka 10 miesięcy,po dwóch miesiącach dostałam luznych stolców z żółcią i tak do dzis srednio powtarzają się raz w miesiącu na trzy dni.Lekarz rodzinny i chirurg mówią że to nic groznego jeżeli nie ma krwi w stolcach.Czy maja rację?Bo ja się boję bo jestem w 19 tygodniu ciąży.Proszę o odpowiedz.Pozdrawiam.

u?ytkownik
Karina z Bytomia.

Dodam że mialam robione badania usg jamy brzusznej morfologią mocz poziom birburliny, alfa amylaza,glukoza, amylaza w moczumocz,ekg.hbs,tsh,kał na pasozyty i wszystkie wyniki są ok,Zastanawiam sie czy to nie jest zespół jelita drażliwego lub alergia pokarmowa?Proszę o pomoc.

u?ytkownik
józef

Dla czego po usunięciu pęcherzyka żółciowego nie można jeść dziczyzny

u?ytkownik
Agusia

Ja jestem po laparoskopii 3 tydz. I tak na prawde to jem to co mi pasuje. Uwazam zeby nie bylo tlusto.. gazowanie.... i ostro. Nie pije kawy, chociaz w szpitalu dostawalam ja do sniadania albo po obiedzie (podobnie jak Anna operacja w Niemczech).
Ale po powrocie do domku jak zaczelam jesc wszystko to po 2 tyg. znowu wyladowalam w szpitalu...wiec radze uwazac na jedzenie, polecam do poczytania
http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/pytania/dieta-po-operacji-pecherzyka/26976/1/.
Zycze zdrowka

u?ytkownik
Staszek

Witam
10 dni temu miałem laparoskopie pęcherzyka żółciowego, dwa lata wcześniej stwierdzono polipy, najpierw dwa 4mm, potem jeszcze jeden 5mm, a pół roku temu pięć sztuk, największy 7mm. Lekarz poradził pozbyć się paskudztwa bo robiło sie tam już ciasno. Nic jednak nigdy mnie nie bolało może czasem po większych imprezkach, ale tak nieznacznie. Na drugi dzień po operacji podali mi kleiki na śniadanie obiad i kolację i kazali chodzić ku mojej uciesze:-) po dwóch dniach wygonili do domu. Jem raczej wszystko wg diety zaleconej w szpitalu, czasem coś poboli delikatnie, nie wiem tylko czy to rany po operacji czy po zbyt obfitym posiłku. Mam pytanie czy można pic kawę? jeśli tak to jaka rozpuszczalną czy parzoną? Z góry dziękuję

u?ytkownik
Aga

Kawa to po miesiącu, albo i dalej i sama piłam rozpuszczalną.