Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel włosowa kości ogonowej


Gość Lukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Syn jest po zabiegu dwa miesiące. Do tej pory goiło sie ładnie. Najpierw opatrunki ze srebrem, potem z parafiną. Dwa dni temu przy zmianie opatrunku zauważyłam dziurkę pod raną ( nie wiem czy to moze przetoka?) Czy moze mi ktoś doradzić? Czy jest to nawrót choroby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolcia23

Witam, miałam ten sam problem 9 lat temu.  Okropny ból w miejscu miedzy pośladkami. Zwlekałam z pójściem do lekarza bo myślałam ze to bol krzyża. Po 2 tygodniach odważyłam sie pójść do chirurga i okazało sie że to torbiel włosowa. Nie obyło sie bez nacięcia bolącego miejsca, lecz pod skórą było sporo ropy i znieczulenie nie działało wcale bo był stan zapalny i niestety " cięcie na żywca".  Bolało okropnie.         Po dwóch miesiącach odbyła sie operacja z wycieciem wadliwego miejsca i dolegliwości ustały.

Minęło 9 lat i niestety torbiel powróciła, więc " powtórka z rozrywki" i od nowa zabiegi, leczenia.

 

Jeśli podejrzewacie ze to torbiel to należy jak najszybciej udać sie do lekarza, aby w razie potrzeby nacięcia chociaż znieczulenie zadziałało :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po jakim czasie po operacji mogliście normalnie siedzieć bez jakichkolwiek dolegliwości? Jestem dwa msc po zabiegu i nadal nie mogę usiąść choć na chwile prosto. Ranę pooperacyjna miałem zszyta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje w najbliższym czasie usunąć torbiel włosowata, która mam od kilku lat i w związku z tym mam do was kilka pytań.

1. Jaka klinikę polecacie w Warszawie? Chciałbym żeby operacja była wykonana dobrze, a nie na odwal się. Zawsze to mniejsza szansa na nawrót. Mieszkam w Krakowie, ale z racji tego, że tutaj jest mało klinik i dość duże ceny, postanowiłem zrobić operacje w Warszawie - więcej klinik, a co za tym idzie trochę niższe ceny operacji.

2. Ile przeważnie trzeba czekać na wolny termin operacji?

3. Jaki jest koszt takiej operacji? Mam tu na myśli koszt badań przed operacja i sama operacje.

4. Jak długo goi się rana po operacji? - Oczywiście, biorąc pod sposób gojenia rany. Każdy organizm i przypadek jest inny, ale tak mniej więcej dla rozeznania - chodzi mi konkretnie o to po jakim czasie będzie można chodzić, siedzieć, ćwiczyć itd.

5. Czy "dziura"/blizna po usunięciu torbieli będzie bardzo widoczna? Wiadomo, że wszystko zależy od wielkości torbieli, ale mam tu na myśli wasze przypadki.

6. Jak wygląda taka operacja? Mam na myśli od wejścia do kliniki, badania, operacje, pobyt na obserwacji aż do jej opuszczenia.

7. Czy można wybrać sposób znieczulenia? Chodzi mi o znieczulenie podpajęczynówkowe i ogólne. Nie jestem pozytywnie nastawiony na wbijanie się w kręgosłup - tak, podobno w ogóle to nie boli, można to porównać do ukłucia przez komara, ale jednak wolałbym znieczulenie ogólne. Chyba, że decyduje o tym lekarz to co innego.

8. Jaki sposób gojenia daje mniejsza szanse na nawrót - zszycie rany (szybszy czas gojenia, szwy utrudniają szybszy powrót do normalnej aktywności, większa szansa na nawrót torbieli- podobno) czy ziarninowanie (dłuższy czas gojenia, brak szwów powoduje szybszy powrót do normalnej aktywności , mniejsza szansa na nawrót torbieli - podobno)

9. Co sądzicie o laserowej metodzie usuwania torbieli? Słyszałem, że lekarze nie bardzo polecają ta metoda i jest większa szansa na nawrót torbieli, a także swoje kosztuje.

W sumie to wszystkie pytania - zakładam, że te pytania na okrągło się powtarzają , ale jednak wolałbym jeszcze raz zapytać, bo sprawdzając poprzednie spisy trochę się zmieszałem. Mam nadzieje, że odpowiedzi na te pytania pomogą też innym ludziom tutaj.

Prosiłbym o szybką odpowiedz. Jest to dla mnie bardzo ważne. Dziękuje!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam również dobrej kliniki i dobrego lekarza, bo syn ma nawrót, po operacji wycięcia torbieli w 2020 roku i zaszycia miejsca. Podobno jego schorzenie nie nadaje się na leczenie laserowe. Operowany był w Gdańsku, teraz szukam specjalisty/kliniki, który specjalizuje się w tego typu zabiegach.

Słyszałam nie najlepsze opinie o zwykłym wycinaniu przetoki, bo tak można wycinać w nieskończoność, i tego się boję.

Ciężko mi uwierzyć, że cyklu zapalnego nie można w jakiś inny sposób przygasić poza antybiotykiem. Może dieta, może jakieś okłady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktoś może z was sytuacje, ze po zabiegu/operacji (bezszwowej) co jakiś czas rana się otwierała, leciała krew?

Co robić w takiej sytuacji? Udać się do lekarza pierwszego kontaktu? Czy może do chirurga który wycinał zmianę?

Jestem kilka miesięcy po zabiegu i zdarza się, że raz w tygodniu otworzy mi się dziura i leci krew, jakby nie chciało się zagoić i co chwile pościel do prania 😞

Może macie jakieś sprawdzone okłady albo specyfiki które przyśpieszą gojenie albo zamkną tą dziurę w cholerę.

Albo może zszycie pomoże.

Dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×