Kolkowe bóle w okolicach lewego biodra

u?ytkownik
Roksana

Od ponad 2 miesięcy miewam ostre bóle po lewej stronie w okolicy biodra/jajnika. Ból ten ma charakter skurczy i kolki, a czasami nawet kłucia. Ból ten zazwyczaj pojawia się co kilka dni i trwa również kilka dni, po czym znika i gdy wszystko wydaje się w porządku, ból powraca. Byłam u kilku lekarzy na terenie Anglii ponieważ tu mieszkam. Niestety po rutynowych badaniach stwierdzili, że to nic i ból nie został zdiagnozowany.Mocz w normie, wynik badania krwi jak najbardziej w normie, wynik testu ciążowego negatywny. Stwierdzili, że nie ma potrzeby robienia USG. Jednym słowem potraktowali mnie lekceważąco i zalecili branie paracetamolu.

Czy powinnam być zaniepokojona tym bólem. Czy faktycznie to nic nie sugeruje i nie ma powodu do zmartwień, chociaż nie wierzę, że ten ból wziął się znikąd.

Proszę o poradę.

Reklama
u?ytkownik
haemophilus

Najlepiej wykonać jednak usg. Jest to najbardziej powszechna i niedroga metoda diagnostyczna.

u?ytkownik
.

Ja mam idealnie to samo co Ty */ i i ja do tej pory nic nie zrobilam bo nie wiem co */

u?ytkownik
Biodro

Ja mam podobnie.. Zrobiłam wyniki OB mam 15 (lekarz mówi że 15 to jeszcze w normie), zdjęcie nic podobno nie wykazało. Przy badaniu u ortopedy czuje ból ale każdy lekarz rozkłada ręce i nie wie co to jest ..

u?ytkownik
bol koło lewego jajnika :/

Hej ja mam to samo i nie wiem co mi jest mieszkam w Holandii ..... i od jakiegoś czasu gdy nawet usiądę przy kompie tez mnie łapie bol z lewej stony koło jajnika kuje jak by mnie ktos porządnie uderzył .. w brzuch ..trwa on nawet kilka minut a jak złapie to opadam z sił i zwijam sie przez kilka minut ... czytam o tym przypadku juz bardzo duzo i nic nie znalazłam .. co tak naprawdę mi dolega brzuch mam wzdęty jak narazie miałam 2 razy przypadek takiego ataku kłucia ...../ ale z tego co wyczytałam bedzie sie jeszcze częściej powtarzać ...az sie boje moze mam początki tego ...... ale co ja zrobie za granica :( pozdrawiam

u?ytkownik
Masakra

I ja mam dokładnie to co wy masakra :-( wydaje mi się ze to tyczy tylko kobiet co to jest za dziadostwo?

u?ytkownik
paloska86

Witam mialam dokladnie takie sama objawy jak wy, chodzilam do ginekologo, gastrologa, i do chirurga tkanek miekkich i nic mi nie wykryli dopóki nie wzielam spr w swoje rece i nie zrobilam serii badan :morfologia. kolonoskopia, usg i wyszlo ze mam zespol jelita drazliwego ..... czekam na konsultacje z lekarzem zeby dostac odpowiednie leki, ale radze udac sie z tym jak najwczesniej bo u mnie ciagnelo sie to przez 3 lata a pozniej jak mnie dopadlo to przez 3 tyg bolal mnie brzuch i wygladalam jak w 6 miesiacu ciazy ....

u?ytkownik
niemiło

Mam 16 lat i mam to samo. Ból jest straszny - jakby mi ktoś ścisnął , lub coś wbił i co chwilę ukłucia które się rozchodzą. Oprócz tego nie mam żadnych innych dolegliwości. Wie ktoś co to może oznaczać ? Martwi mnie to trochę .

u?ytkownik
Aga

Witam ja mam takie objawy ja wy dziewczyny ale mam sposób robię sobie gorącą kąpiel z rumiankiem lub takim preparatem tantum rossa w aptece jest a potem biorę furalginium jest na recepte mój Pan ginekolog tak mnie poratowal bo juz umierałam z bulu powiedział tez zeby dbac o ciepło jajników jak pogoda nieciekawa na w zime cieplejsze majtki a nie stringi i rajstopy bo to wszystko potem się odbjia z czasem poprzeziębiane i atakuje stan zapalny i ten cholerny ból.pozdrawiam dbajcie o siebie pa

u?ytkownik
Gosia

Może to od zmiany wagi ?
albo od chodzenia na obcasie lub spania na jednym boku .
WBrak magnezu i wchodzi w gre (kawa bardzo wypłukuje)
albo zapalenie nerek...
Możliwe jest że zakładacie nogę na nogę .
a to wyciera panewkę .
Mam nadzieję że to nic poważnego .

u?ytkownik
magda

Mam to samo od roku.ból w lewym posladku jest nie do zniesienia nie moge sie schylic czasem siedziec.dostałam skierowanie na rtg kregoslupa zrobiłam i nic nie wykrylo.na tym sie skonczyło i dalej boli.nie wiem co mam dalej robic

u?ytkownik
klaudia

Mnie boli w lewym boku prosze o pomoc

co zrobic by niebolało co to jes?

u?ytkownik
OLa

Mnie boli z lewej strony podbrzusza aż do biodra nawet czuje pieczenie na biodrze, mam tez wzdęcia po jedzeniu nie wiem co robic, na wizyte u gastrologa musze długo czekać, czy ktoś miał podobnie i wie co to jest. Czasami ten ból dochodzi aż pod żebra.

u?ytkownik
Tomek

Witam.
Ja jestem Tomasz. odczuwam podobny bol do waszego. Wczoraj o polnocy mialem pierwszy atak, nie moglem sie wyprostowac, ledwo wsiadlem do auta i pojechalem do szpitala, a tam krew i cisnienie i nic wiecej. Jak to w anglii. Ale nie widze sensu sie rozpisywac skoro nikt nie odpowiada a kazdy sie tylko pyta.

Zrodlo ataku to lewa strona brzucha, do plecow, cos jak bardzo silna kolka, i takich powalających atakow mam ze cztery w ciagu dnia, biore ibuprofen, troche pomaga ale oogolnie to tylko umrzeć.

u?ytkownik
Isabel

Jakbyście dokładnie czytali wszystkie komentarze to może by do was dotarło, że to może być zespół jelita drażliwego lub też u kobiet może chodzić o jajniki. Często też ból ten występuje w okresie dni płodnych. Ja również tak mam, więc wiem co czujecie. Myślę, że lekarzom się po prostu nie chce nas badać skoro jakieś wyniki nic nie wykazują*/ nie dociekają się źródła tych przyczyn, a niestety powinni... */ Pozdrawiam wszystkich zbolałych, łączmy się w bólu, bo reszta nas nie rozumie!