Tłuszczak na oku należy leczyć?

użytkownik
Dzidek

Czy tluszczaka na oku należy leczyć? Czy to jest niebezpieczne dla zdrowia?

Reklama
użytkownik
stapler

Ale gdzie dokładnie zlokalizowany jest tłuszczak. Jedynym skutecznym sposobem pozbycia się tłuszczaka jest jego zabiegowe usunięcie. Jeśli się tego nie zrobi może powiększać się systematycznie lub nawet dawać dolegliwości bólowe.

użytkownik
aneta

Chcialam sie spytać poniewasz mam w dwóch oczach tłuszcz toznaczy na białkach w obu wyszły mi dłuze ktopki żółte ,byłam u lekarza i powiedział ze nieda sie nic zrobić a drógi lekarz powiedział mi ze moge usunoci chirurgicznie ale niewie czy ktos podejmnie się tego bo w oku jest i dotego zamałe ,prosze opomoc co mam ztym robić bo niewiem a to jest widoczne dziękuje

użytkownik
stapler

Takich zmian żółciakowatych nie usuwa się. Często są one wynikiem wysokiego poziomu cholesterolu we krwi (należałoby w tym względzie zrobić sobie badania). Trzeba też skonsultować się z okulistą.

użytkownik
aneta

Ale ja bylam u okulisty i powiedzieli mi ze chirurgicznie mozna to usunoć ale to zamałe jest i lekarze niepodejmnom sie tego .robiłam badania zkrwi i wyszło ze zamało mam czerwonych krwinek .ate plamki są strasznie żółte i widoczne ,a i jeszcze okulista przepisał mi żel i krople co dosłownie nic nie pomogły ,dziękuje

użytkownik
kacha

Wim co koleżanka Aneta przezywa. Mam takie plamki żólte w obydwu oczach, prawe oko ma jedna dużą a lewe dwie małe. okulista powiedział mi ze najlepiej tego nie ruszać,bo mogą odrosnąć. z tym że ja mam dojsć pytań typu co masz na oku?

użytkownik
Kacha

Proszą o konkretna odpowiedź jakie zagrozenia dla oka niesie nie usunięty tłuszczak?

użytkownik
ewelina

W kąciku prawego oka zrobił mi się żółty guzek prosze o pomoc

użytkownik
ASKA

Witam tez borykam sie z tym przypadkiem w poniedzialek ide na zabieg 20.09.2010 zobaczymy boje sie bardzo mam to juz od 12 lat i to dziadostwo rosnie caly czas .zaczyna bolec coraz mocniej dlatego zdecydowalam sie na zabieg dam znac po zabiegu .pozdrawiam

użytkownik
Marta

Witam,
Miałam usuwany tłuszczak przy lewym oku 12 lat temu, w instytucie onkologi im.Marii Curie w Warszawie niestety pani doktor potraktowała zabieg jako rutyne i w efekcie po nagłym wylewie musiała szybko zatamowac krwotok i nie usuneła wszystkiego. Odrosło mi jeszcze większe, bo nie wspomnę o bólu i nieprzespanych trzech nocach. Ale muszę iść na zabieg, bo nabrała takich rozmiarów, że nie da się ukryć pod grzywka panicznie się boję. Szukam odpowiedzialnego i z powołania lekarza i czy mam gwarancję, że znowu nie odrośnie. Prosze napisz po zabiegu

użytkownik
Anna

Witam,bardzo prosze o konkretna info. gdzie mozna i jak usunac tluszczaka z bialka oka. Czy sa jakies inne metody oprocz chilurgicznej?

użytkownik
Maria

Zólte plamki na galce ocznej, to zlogi cholesterolu, ponoc tego sie nie usuwa, bo zbyt niebezpieczne. ! Nie jest to typowy tłuszczak.

użytkownik
ASKA

Witam jestem juz po zabiegu mialam w poniedzialek dobrze sie czuje zabieg sie udal czekam 10 dni na usuniecie szwow za 3 tygodnie odbior wynikow z wycinka

użytkownik
Tatiana

Witam
W dniu wczorajszym lekarz stwierdził iż mam małą kropkę cholesterolu na oku i że może czekać mnie zabieg bo to dokuczliwa dolegliwość natomiast dzisiaj ten sam lekarz powiedział że nic z tym nie będziemy robić a jedynie mam to kontrolować co jakiś czas. Na pytanie co to jest tak właściwie i skąd sie bierze odpowiedział to jak cholesterol w żyłach. Czy ktoś może mi udzielić głębszej odpowiedzi? Mam 29 lat i żadnych problemów z cholesterolem we krwi też nigdy nie miałam. Z góry dziękuję za odpowiedz. Tatiana

użytkownik
Magda

Też mam z tym problem ja mam 28 lat i tez to mam od roku ale nie wiem jak to usunąć a chcialabym się tego pozbyć jak najszybciej :(