Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji kręgosłupa


Gość Mieczyslaw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosia z ALIFEM *-)

Do Anety Myślałam,że uda nam się pogadać przez e-maila, ale chyba kasują tu podawane adresy e-mail. Ja miałam założonego alifa w IV 2011. Bywało i lepiej i gorzej, ale teraz coraz częściej odczuwam ból w dole kręgosłupa a noga ciągle mnie boli, mam drgania mięśni w nodze i ją w nocy wykręca - uszkodzony korzeń S1. W szyjnym mam też dyskopatię na dwóch poziomach, wiec dobrze nie jest. Już nie wierzę, ze będzie lepiej. Jestem ciekawa jaką diagnozę postawił lekarz u Ciebie odnośnie kr. szyjnego. Napisz też jak Twój lędźwiowy kr. Czujesz się lepiej, czy nadal boli? Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gosia z alifem jeszcze nie byłam u lekarza wybieram sie po nowym roku mam juz wynik rezonansu na poziomie c6 c7 obniżenie wysokości tarczy z cechami odwodnienia na tym poziomie prawoboczna przepuklina tarczy mk zwęzająca prawy otwór mk oraz uciskająca korzenie nerwowe po stronie prawej to jest moj wynik a jesli chodzi o ledzwiowy to nie jest ok co dzien boli i jade na przeciwbolowych tez niewierze ze bedzie lepiej odezwe sie po nowym roku i życze wszystkim zdrowych wesołych świąt i szczesliwego nowego 2013 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Anet Dawno się nie odzywałam ,byłam w sanatorium , przeszłąm rehabilitacje no i zrobiłam rezonas . Jestem załamana ,odnowiła sie przepuklina w starym miejscu i powstała nowa w L4-L-5 , byłam prywatnie u dr.Nyża no cóż pomożemy powiedział a ja pytam jak -operacja .Mam juz dość wybieram sie na konsultacje do dr Gasińskiego do Chojnic , nie dam sie juz operować w Słupsku , chce do Bydgoszczy , jak mnie oczywiscie przyjmą i zechcą naprawic to co spiepszyli inni. Gorąco pozdrawiam wszystkich odezwę się po konsultacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do Hanka witam przeczytałam twoją wiadomość i bardzo ci współczuję aż sie boję jechać we wtorek na wizyte obawiam sie ze bede miąła taką samą odpowiedz jak ty ja już sama niewiem co o tych doktorkach myślec tylko by operowali ja jestem 2 lata po operacji i tak jak pisałm nie jest dobrze i co jak mowiłam mu to powiedział ze kolejny poziom do stabilizacji a teraz jeszcze ten szyjny tak napierdziela ze masakra ostatnio coraz gorzej miałam taki ucisk ze utraciłam przytomnośc na kilkanascie sekund do tego zawroty głowy a o rwie barkowej to nawet niewspomne i jak tu życ kolejny rok bolu odezwe sie po wizycie i napisze co mi powiedział pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Bartek Będąc w szpitalu po raz pierwszy dowiedziałam się od *współcierpiących* że jak operować kręgosłup to tylko w Bydgoszczy , były dziewczyny ,które czekały na termin operacji właśnie tam , niestety długo się czeka a atak nie jest bezwzględny ,łapie i juz i to w różnych okolicznościach no i niestety pogotowie i szpital w Słupsku.Potem czekając w kolejce do lekarza ,pacjent wypowiadał się na temat choroby , operacji a przede wszystkim podejściu lekarza do pacjenta .Zaczęłam więc czytać opinie, fora i to się potwierdziło . Ja jestem z pomorza więc mam nie daleko i dowiedziałam się że przyjmuje prywatnie w Chojnicach i wybieram się do niego na konsultacje choc nie będzie łatwo bo nikt nie chce po innych poprawiac , pozdrawiam , jesli masz jakies pytania chętnie odpowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich jestem po wizycie u dr nyża byłam we wtorek odsiedziałam swoje wyobrazcie sobie ze czekałam 7 godzin na korytarzu czy to jest normalne ale cóz trzeba swoje odczekac doktor powiedział ze {narazie }operacja napewno nie bo niema potrzeby dalej przeciwbólowe i porządna rehabilitacja już sie umówiłam prywatnie powiedział ze powinno pomóc na takie schorzenie jak mam ale ogólnie to moj kręgosłup zaczynając od ledzwiówki az do szyi masakra takie zwyrodnienia ,od wczoraj zaczełam brać leki narazie nic nie pomagają a najgorsza dlamnie jest noc tak boli ze niemożna wytrzymać z resztą do kogo ja to mowie jak wszyscy na tym forum przeżyli ten ból pozdrawiam wszystkich trzymajcie sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Anet To straszne jak cierpisz, myślę ze rehabilitacja Ci pomoze,powiedz czy powiedzial Ci jaka masz zastosowac rehabilitacje?Ja tez mam ciezkie noce, wstaje rano bardzo zmeczona a kiedy przychodzi pora spania to juz mam nerwy, ulge przynosi mi olfen. A nie myslalas o sanatorium?Ja byłam ostatnio w Stegnie i jestem zadowolona z zabiegów , naprawde mi pomogło. Pozdrawiam bardzo gorąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Mój brat ma 31 lat, zdiagnozowano u niego guza śródrdzeniowego, na poziomie th2 th4. Był operowany 9 listopada. Guz został całkowicie wycięty, jednak trzeba było jeszcze naświetlać. Po kontrolnym rezonansie okazało się że powstała przetoka i możliwy jest wyciek płynu mózgowo-rdzeniowego. Neurochirurg który operował brata powiedział że ta przetoka powinna się wchłonąć, ale od operacji minęło już ponad 4 miesiące. Więc ile czasu może wchłaniać się ta przetoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po czwartej operacji mam stabilizacje w odcinku ledzwiowym i szyjmym ostatnia operacja sierpien 2013 w bydgoszczy jest dobrze zobaczymy jak dlugo poniewaz mam bardzo zniszczony kregoslup iczne przuklliny oraz zwyrodnienia ale polecam tylko bydgoszcz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ze tak dlugo sie nie odzywalam, BARTKU bylam u Gasinskiego w Chojnicach,no coz mialam podjac decyzje o nastepnej operacji ,wacham sie do tej pory,jednak od dluzszego czasu bol sie nasila i nie wiem co robic.Mialam rehabilitacje ,jednak musialam po 4 zabiegach przerwac poniewaz nie moglam chodzic i na dodatek zrobil sie siniak na bliznie pooperacyjnej,ide jutro do lekarza rodzinnego. Ale jesli chodzi o dr.Gasinskiego:bylam zaskoczona gdy podczas badania od razu dotkną miejsca wrażliwego, byłam w szoku,zapytalam z kad wiedział, ze właśnie tam boli?uśmiechnąl sie i dodal ze bol rozchodzi sie do biodra i dodatkowo boli.Od razu powiedzial ze musi byc implant aby nie bylo problemu z biodrem,oczywiscie byl zaskoczony ze nie byl wstawiony odrazu,poza tym cieply,spokojny komunikacyjny facet moze po 40-tce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GOŚĆ BOGDAN

Jestem po operacji kręgosłupa w odcinku lędżwiowym . Mam szwy na 7 cm. W zaleceniu wypisu ze szpitala napisano zdjęcie szwów po 14 dniach od operacji. Niestety w najbliższej przychodni termin zdjęcia szwów wyznaczono mi 21 dni po operacji. Czy w takiej sytuacji nie będzie jakiś powikłań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gość mariola
W dniu 11.11.2010 o 13:48, Gość Tomek *małopolskie napisał:

Witam.Miałem te i gorsze objawy.Przebyłem kilka / niepotrzebnych operacji / też podejrzewano zrosty i blizny pooperacyjne / dopiero po 10 latach męczarni OP- stabilizacji belkami transpedikularnymi z cylindrycznymi czopami dla dokładnego ustawienia / dało poprawę. Też przez wiele lat stosowano małe zabiegi/ powód?- nie kwalifikowano do Op . gdyz szpitale i NFZ mógłby odrzucic ,nie zapłacić szpitalom za dużą droższą Op./Teraz OK.

Proszę o kontakt w sprawie OP - stabilizacji, gdyż miałam OP L4-L5. Po operacji jest blizna uciskająca na korzeń nerwowy. Ból już trzy lata nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Proponują mi rdzeniowy stabilizator bólu, ale chciałabym skonsultować to z innym specjalistą.

Mój adres to:lumar1-at-vp-kropka-pl

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×