Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatarta struktura nerek


Gość Ernest

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 62 lata. Pod koniec lutego zasłabłem i znalazłem sie na pogotowiu. W szpitalu powiedziano mi, ze może to miec związek z chorymi nerkami. Kazano mi zrobic USG. Zrobiłem je na poczatku marca i tak wygłada opis: nerki wielkości :prawa 136,5mm/50,9mm - lewa: 138,3mm/66,3mm, bez złogów i cech zastoju. Struktura korowo-rdzeniowa obu nerek praktycznie całkowicie zatarta. Obrysy nerek słabo widoczne. W obu nerkach widoczne liczne drobne cysty do 25mm. Dla dokładniejszej diagnozy podaje wyniki badań: biochemiczne: glukoza 94 mg/dl, cholesterol 224 mg/dl, cholesterol HDL 34 mg/dl, trójglicerydy 616 mg/dl, kreatynina 3,15 mg/dl (norma do 1,3), mocznik 69 mg/dl (norma do 40), kwas moczowy 5,45 mg/dl (norma do 8), potas 6,0 mmol/l, sód 140,0 mmol/l oraz badania moczu: barwa żółta, ciężar właściwy 1,009, białko w moczu 107,0 mg/dl, glukoza nieobecna, ciała ketonowe nieobecne, odczyn moczu (ph) 6,5 , urobilinogen w normie, bilirubina w moczu nieobecna, związki nitrowe nieobecne, osad moczu: leukocyty 1-2 w polu widzenia, erytrocyty św. i wył. 3-5 w polu widzenia, nabłonki płaskie 1-2 w polu widzenia. Konsultacje mam dopiero za 6 tyg. dlatego zależy mi wcześniejszej na opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Przedstawione wyniki badań laboratoryjnych świadczą o niewydolności nerek. Nie jest to jeszcze stan nasilonej niewydolności. Nerki są silnie zmienione, prawdopodobnie pozapalnie i w dodatku z licznymi torbielami, co właśnie doprowadza do niewydolności w ich pracy. Trudno mi cokolwiek więcej w tej sprawie pisać, gdyż jestem chirurgiem i nie zajmuje się problematyką schorzeń miąższowych nerek. Trzeba w tej sprawie najlepiej skonsultować się z nefrologiem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×