Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Różna wielkość jąder


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od paru lat (około 4) moje jądra znacznie różnią się wielkością. Mam 19 lat.Gdy miałem 14/15 lat chorowałem na świnke,i miałem zapalenie jądra.Leżałem w szpitalu i niby wszystko było ok więc się niemartwiłem. Po około 2 tyg. od wyjścia ze szpitala zauważyłem że jądra znacznie różnią się wielkością(lewe większe i 3 razy od prawego-tak jak w czasie choroby).Specjalnie jakoś się tym nieprzejmowałem ale teraz jakoś zaczęło mnie to niepokoić. Dodam że nieodczuwam żadnego bólu w żadnym z jąder. Nie wyczuwam również jakiś obrzęków itp. Czy ta różnica może byś spowodowana ów świnką ? Gdzieś wyczytałem że może tak zostać gdy chłopcy zachorują na świnkę w okresie dojrzewania. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się na konsultację do urologa. Trudno cokolwiek więcej napisać bez badania. Różnica w wielkości jąder może być spowodowana występowaniem w większym jądrze wodniaka. Dość często wodniak jądra powstaje po wczesniejszym zapaleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krystian

Tak jak wyżej mam problem z tym, że jedno moje jądro jest małe za to drugie wielkości pięści. Do tego nie mam za dużego penisa ok. 10 cm. Czy da się coś z tym zrobić? I czy operacja by dużo kosztowała? Czy gdym miał skierowanie lekarza to by była bezpłatna? Czy mogę mieć zdeformowane narządy? czy to może być rak jąder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anka ot tak

Zbadaj sobie hormony, może to wynikać z zaburzen hormonalnych, niestety nie napisales ile masz lat, jesli jestes w okresie dojrzewania jeszcze wszystko moze sie zmienic. Jesli nie, zrób badania hormonalne i zrób USG jąder. Lekarz urolog zinterpretuje wyniki i na pewno zaproponuje Ci odpowiednią metodę leczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×