Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wzdęcia brzucha i bóle parte


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Zaczęło się od potwornych, partych bólów brzucha. Mój brzuch wyglądem przypominał 7 miesiąc ciąży. Zaczęłam robić wszystkie możliwe wyniki. Wyniki z krwi i moczu miałam dobre. Ginekolog nie stwierdził odchyleń od normy. Endoskopowo - przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, a przy tym bakteria H. pylori i kilka drobnych aft. Na usg wszystko w porządku. Kolonoskopia prawidłowa, ale zostają resztki płynne. Następnym badaniem była enterokliza i tomografia z wypełnieniem jelita cienkiego roztworem soli przed i po podaniu kontrastu rozpoznanie to przepuklina rozworu przełykowego przepony. Jestem na lekach tj. Gasec, meteospazmyl i ścisła dieta. Refluks mam już od 3 lat. Testowane miałam różne leki pod kątem zaburzenia flory bakteryjnej IBS. Łykałam wiele leków tj. duspatalin, gasprid, debretin i wiele innych. Nie odniosło to wielkiego skutku. Najbardziej pomaga mi dieta. Mam 33 lata, czuje się za młoda na takie dalsze uważanie co jem. Gdy skusze się na coś smażonego czy czekoladę itd. bóle wracają, a brzuch szybko rośnie. Nie wspomniałam, że często reaguję wymiotami lub biegunką. Zaparć nigdy nie miałam. Proszę poradzić co dalej. Moi lekarze rozkładają ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele. Pisze Pani o refluksie. Myślę, że chodzi Pani o refluks żołądkowo-przełykowy. Także przyczyną dolegliwości może być zespół jelita drażliwego. Obie jednostki chorobowe ciężkie są w leczeniu i leki mogą nie przynosić efektu lub tylko efekty przejściowe. Najważniejsze w tych chorobach jest odpowiedni tryb życia i oczywiście dieta i to dość restrykcyjna. Nie ma innego skutecznego sposobu i leku. Dlatego jeśli ściśle będzie się Pani prowadzić według zaleceń lekarzy objawy nie powinny występować w zbyt dużym nasileniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeli na kolonoskopii nic nie wyszło to uspokajam .Nie powinno sie w Pani przypadku mówic o JBS czyli zespole jelita drawzliwego.Nie wiem zupełnie nic o refluksie jesli chodzi o metody leczenia niekonwencjonalne.Natomiast od lat borykam sie z JBS i nalepsza metoda to jeć często ale mało.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×