Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Tarczyca z obecnością nieregularnych obszarów hipoechogenicznych


Gość Jola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Pana/Panią serdecznie. Mam 30 lat. Od ponad pół roku wiem, że mam problemu z tarczycą. Moje życie jest niezmiernie stresujące i wieczne zmęcznie, częsta zmiana wagi ciała i nerwowość przypisywałam właśnie nadmiernemu stresowi w życiu. Odwiedzając jednego dnia lekarza polecił mi sprawdzenie tarczycy, gdyż gołym okiem stwierdził, że mam wole. Oczywiście wykonałam usg. Pierwszy raz prywatnie, wykryto u mnie gruczolaki. Dokładny opis zdjęcia : * tarczyca powiększona 7x3,5cm płat lewy, 6x3cm płat prawy, niejednorodna, liczne gruczolaki i mikrogruczolaki w obu platach, wole guzkowe obustronne*. Nadmienię, że na zdjęciu największy guzek miał 1,5cm. niesamowicie się załamałam, tym bardziej, że w tym samym dniu wykrysto u mnie po jednej syście w obu piersiach. Ale cóż... Badanie krwi pokazało, że TSH przekracza niewiele górną granicę. Po czterech miesiącach miałam wizytę u endokrynologa. Lekarz zlecił ponowne USG. Jego opis jest następujący: *tarczyca o wymiarach 18x20x57mm płat prawy; 17x13x46mm płat lewy, cieśń 3mm. Tarczyca o nieco obniżonej echogeniczności, niejednorodna z obecnością nieregularnych obszarów hipoechogenicznych araz pojedyńczych słabo wyodrębiających się ognisk normoechogennych o sr. do 5mm- obraz usg sugeruje schorzenie na podłożu autoimmunologicznym*. czy jest możliwe, że oba te obrazy się różnią (zwłaszcza wielkością tarczycy) i co ja powinnam teraz zrobić. Lekarz umówił mnie na kolejne spotkanie dpiero w listopadzie. często czuję *coś* w gardle, co przeszkadza mi w łykaniu i czasami w oddychaniu, nie moge przechylic normalnie głowy... i to moje ciągłe zmęczenie:( ważę około 55kg przy 172cm wzrostu. ostatnio przytyłam około 4 kg (w ciągu trzech miesięcy. Nie palę i nigdy nie paliłam, nie piję kawy ani alkoholu. Mieszkam nad morzem. co mogłabym zrobić, aby poprawić swój stan zdrowia. Nadmieniam, że zrobiłam również kolejne usg piersi, niestety z jednej cysty zrobiły się liczne:( mam również problemy z kobiecymi sprawami: częste infekcje dróg rodnych. Nie mam dzieci, ale chciałabym mieć jak najszybciej. Czy są jakieś przeciwskazania? proszę o odpowiedź. Dziękuję serdecznie za poświęcony czas. J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×