Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Jak długo może boleć po wycięciu części hemoroidów w stanie zakrzepowym?


Gość Zaniepokojona

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem juz 3 tydzień po usunięciu hemoroidów, pierwsze dwa tygodnie były nie do wytrzymania, tez caly czas musialam brac ketonal albo efferalgan z codeina które i tak pomagały, ale na krótko, nadal nie moge normalnie funkcjonować, cały czas czuje ten ból i nie moge normalnie funkcjonować, chodzic i załatwiać się, najgorsze jest te wypróżnianie, wtedy strasznie boli i krwawi , pozdrawiam wszystkich i zycze szybkiegio powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam przeszłem operacje tydzień temu ,miałem dwa hemoroidy 2 i 3 stopnia wycięli mi i zszyli.pierwsze dni były najgorsze prawdziwe piekło,Pożałowałem że się zgodziłem,dożylnie ketonal,zastrzyki znieczulające itp.pierwszego dnia sikałem w kaczusie co chwilę po troszku.jakbym zapomniał jak to się robi.Najgorsze jest jednak rodzenie {jak mężczyzna może coś o tym wiedzieć}wypróżnianie się.pierwsze trzy noce przesiedziałem,w toalecie.gazy które próbują się przedostać na zewnątrz spuchniętego odbytu nie dawały spać powodują taki ból nie do opisania,później oddanie stolca,pierwszy to masakra wysiłku jak u słonia a bobek jak u zająca.miewam uczucia parcia nieraz przez większość dnia lub nocy,wynik 4kg w tydzień mniej ciała.Dzisiaj trochę lepiej właśie czekam na wieczorne,parcie sporo ostatnio chodzę bo mi to pomaga.Nie mam takiego parcia lepiej wydalam.Oczywiście dieta i płyny duże ilości.Mam nadzieję że ta gehenna się szybko skończy.Pozdrawiam cierpiących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam operowane hemoroidy metodą Milligan - Morgan. Nie czytałam nic nt. wcześniej, umyślnie, wolałam nie wiedzieć. Pewnie bym się nie zdecydowała, gdybym się dowiedziała wszystkiego przed. Ale zaufałam znakomitemu chirurgowi i dziś, ponad rok po operacji nie żałuję. Miałam stany zakrzepowe, zabiegi, ciągłe nawroty bólu, guzków, płacz..... A teraz spokój. Fakt, na początku było koszmarnie i przeklinałam każdego dnia chwilę, w której położyłam się na stole operacyjnym. Piłam oliwę z oliwek, której zapachu nie zniosę do końca życia, piłam parafinę, schudłam 3 kg w 5 dni, nie spałam, gryzłam z bólu ręcznik siedząc na sedesie i wyłam. Po miesiącu się wciąż nie zagoiło, więc maści, jakieś leki, nasiadówki, ciągły strach przed każdą wizytą w toalecie.... Ale warto było, naprawdę. Heh, wypróżnienie jest.... inne, niż przed operacją, jakieś inne uczucie, ale to nieważne. Mam nadzieję, że już nigdy *tego* nie poczuję. Co do pytań o metody inne, mniej bolesne, to takie miejsce, kurczę no :/ Zdrowia wszystkim *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie zgadzam sie z moimi przedmowcami wszystko co opisane wyzej to najswietsza prawda.Dlugo sie cierpi po operacji usuwania hemoroidow wewnetrznych,i tylko ten zna stopien bolu kto to przezyl-koszmar,pieklo,w czasie oddawania stolca,potem bol i tabletki trzeba polknac aby zmniejszyc go.Polecam laktuloze -to syrop slodziutki do picia rano i wieczoremduza lyzka stolowa i wyproznienie jak po lewatywie,i tak nie boli,naprawde pomaga.wspolczuje wszystkim ktorzy tego doswiadczyli,ja jestem 9 dni po operacji i wciaz mnie boli i krwawi,wiem ze jeszcze dluga droga przedemna do calkowitego zaleczenia,drugi raz bym sie napewno nie zgodzila,ja lekarza nie polecam bo mieszkam w londynie i nie znam tego pana ktory mi te operacje robil-mam nadzieje ze znal sie na rzeczy ,bo tu w Londynie to NHS jest do d...,i czekac trzeba 6 miesiecy na operacje i jeszcze nie wiesz kto ci to robi-koszmar!!!!pozdrawiam was kurujcie sie *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem 4 tygodnie po zabiegu usunięcia hemoroidów metodą gumkowania . Uwierzcie ból po zabiegu nie równa się z bólem porodowym, 5 tygodni temu urodziłam bliźnięta siłami natury bez nacięcia i powiem szczerze wolałabym 10 razy iść i urodzić kolejne dzieci niż kolejny raz poddać się temu zabiegowi. Po porodzie czułam się świetnie nic mnie nie bolało za to po zabiegu cierpie do dzisiaj. Pierwszy tydzień był tragiczny krzyczałam z bólu i chodziłam po ścianach nie spałam nie jadłam poprostu nie funkcjonowałam na szczescie mąż robił wszystko przy dzieciach bo ja nie mogłam wstać z łóżka ból potworny. Teraz 4 tygodnie po zabiegu ból jest do zniesienia bez środóków typu ketonal ale po każdym wypróżnieniu ból wraca jest łagodniejszy ale jest. Wiem że wszystko to kwestia gojenia ale czy kosztem naszego zdrowia i stanu psychicznego?? Drodzy moi jeśli nie musicie nie idzcie na zbieg walczcie metodami naturalnymi chyba że Wasz próg bólu jest mega wysoki. Ja zdecydowanie wolę rodzić dzieci bo to nie boli w porównaniu do bólu po zabiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi żal d.. ściska jak czytam jak się niepotrzebnie cierpicie i dajecie się ciąć i gumkować i co tam jeszcze. Istnieją inne bardziej naturalne metody pozbycia się bolącego problemu jakim są hemoroidy i to prawie bezboleśnie - natomiast wymaga trochę czasu. Polecam nasiadówki na projektorze trzy kulowym, który dołączony jest do urządzenia Ceragem Ei Ceragem Compakt. Działa tam akupresura, moksa ( nagrzewanie) i podczerwień. Proste,skuteczne i bez bólu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 3 dzień po zabiegu usunięcia hemoroidów wewnętrznych metodą Milligana-Morgana. W szpitalu spędziłam łącznie 3 dni (na drugi dzień był zabieg). Ale co się wycierpiałam... Nikt mnie nie raczył poinformować jaką metodę zastosują, dowiedziałam się z wypisu. (jest to chyba najmniej humanitarna metoda, zostawiają gołe rany do samoistnego wyleczenia, ból niesamowity, wyłam w szpitalu całą noc mimo silnych środków p/bólowych).Sama operacja jest bezbolesna, znieczulenie podpajęczynówkowe, Ale po odzyskaniu czucia następuje horror, którego nie życzę najgorszemu wrogowi. Nie jem już 4dnień -boję się iść do kibelka. Jak macie wybór-nie decydujcie się na tą metodę!!! P.S. Teraz co 4godz stosuję silne dawki Tramalu ale jedynie uśmierzają ból...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 3 miesiąc po usunieciu hemoroida metoda milligana i szczerze powiedziawzsy nigy wiecej,boli jak diabli za kazdym razem jak ide do ubikacji,pomimo masci i innych syropow czuje ze teraz mam chyba ze 3 szczeliny odbytu. wolalabym zyc z tym hemoroidem...żałuję. A ból po operacji który utrzymywał się przez dwa tygodnie to jakaś masakra.nie do opisania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,wczoraj miałam zabieg usunięci 4 hemoroidów....Byłam operowana no oddziale 1dniowym,owszem lekarz szczegółowo wyjaśnił mi postępowanie po samym zabiegu.Ból jaki przeżywam przechodzi w wszelkie pojęcie bólu,który jest nie do zniesienia (tym bardziej ze mam niski próg bólu).Stosuję Ketonal i Tramal im,naprzemiennie,owszem teraz mam tylko niewielkie uczucie bólu(działa iniekcja)..ale boję się tego pierwszego wypróżnienia....dziś coś w formie płynnego stolca podczas puszczania gazów mi wyleciało,ale to bardziej efekt pitego wcześniej fortransu....gazy bolą strasznie...a co mówić o stolcu...ciągle płaczę....myślę że też bym drugi raz się nie zdecydowała na zabieg..Mój mąż cobym nie myślała o bólu kompa dał do łóżka i kazał się zająć czymś....więc czytam wasze wrażenia i j&#8364*ż mi źle na samą myśl o przyszłych dniach..pozdrawiam.magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem operację hemoroidów IV stopnia 11 dni temu.... metodą Milligana Morgana ... Po 4 dniach oddałem pierwszy stolec (5 razy) ani razu mnie to nie bolało...ale profilaktycznie łykałem Ketonal.... Zabieg był wykonany w Clinice Medica w Gdyni...przez wspaniałego proktologa W. Czarzastego... (którego serdecznie polecam) pomimo tego, że za operację musiałem zapłacić 2 tyś zł...gdyż na taki zabieg z NFZ czekałbym około 2 lata...Doktor tak super wykonał zabieg, że dziś już jeżdżę samochodem, siedzę normalnie, jem wszystko i załatwiam się bez krwi i bólu... Ketonal odstawiłem całkiem po 5 dniach od zabiegu....Byłem na kontroli dwa dni temu u tego samego lekarza i on oświadczył, że wszystko się pięknie goi. Jeśli hemoroidy lub coś nie tak z d.... to tylko do niego!!! Czytając wasze wypowiedzi nie chce mi się wierzyć, że tak długo cierpicie (współczuję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość antyhemuś

Jestem po operacji 6 dni. Drugi raz- pierwszy , dwa lata temu był przeprowadzony metodą Longo, rzeczywiscie mniej bolesna, ale- kosztowna- 3tys. zł no i w moim przypadku- nieskuteczna. Po roku guzki się odnowiły i rozrosły do rozmiarów dużych czereśni. Koszmar. Dlatego zdecydowałem się na ponowny zabieg, tym razem metodą chirurgiczną, pod znieczuleniem miejscowym. Piewrsza noc po zabiegu byla bardzo ciężka, cały czas pod kroplowka (ketonal). Po 3ech dniach poszedlem do domu. Stolec oddałem juz dzien po operacji, bylo ciezko, ale dalem rade. Potem juz bylo latwiej- dzieki syropowi (laktuloza?) oddaje stolec 2 razy dziennie, bez problemow. Pije Aktimel i jem duzo warzyw. Dostalem zwolnienie na 30 dni. Poza tym pomagaja mi napary z kory debowej (gotuje ja po czym zimnym juz naparem nasaczam waciki i przykladam do bolcego miejsca- pomaga). Poza tym masc i plyn antybakteryjny. Z kazdym dniem jest coraz lepiej, jutro do kontroli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysiek

Witam po operacji mineła 8 doba IV hemoroidów metodą Milligana Morgana, jestem na ketonalu więc ból jest znośny, jedynie podczas wypróżniania ból jest okropny jak by mi ktoś wbijał i rozcinał nożem tyłek , wydaje mi się że mam sposób na ten ból , ostatnio chciałem pierdnąć i pierdnełem na stojąco oczywiście przy tym nie wytrzymałem i zrobiłem kupke w majtki, praktycznie nie było bólu , więc proponuje włożyć pampersa i robić na stojąco , może się komuś przyda . Napisze jak poeksperymentuje z robieniem kupy na stojąco w pampersa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się: metodą M-M BARDZO BOLI. Ale da się przeżyć. Po tygodniu zdecydowana poprawa. Po 8 dniach rower i wrotki (mam nadzieję, że nie przesadziłem...), po 2 tygodniach swędzenie nieprzyjemne, ale bólu przy kupie już w zasadzie nie ma. Ze środków p/bólowych brałem jedynie w pierwszym tygodniu, nie regularnie i umiarkowanie apap. Wierzę, że to się nie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 dni po operacji metoda M-M. W sumie to jak czytam co przezywacie to jakas masakra. Ja wyproznilem sie juz 12 godzin po zabiegu, co prawda duzo krwi i 2 bobki ale dalem rade. Wyprozniam sie raz dziennie zazwyczaj rano, wiadomo jest krew ale nie ma tragedii, potem tylko boli troche przez jakies 15-20 minut. Biore ketanol tabletki 100 mg, jedna rano, popoludniu i wieczorem i praktycznie nic nie odczuwam zeby bolaly, zabieg wykonany przez doktora Radoslawa Skibę w szpitalu w turku. Bardziej chyba mnie bolala kolonoskopia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 10.10.2011 miałem zabieg metodą Milligana-Morgana, z powodu tego, że miałem guzki krwawnicze (hemoroidy) III stopnia. Po 4 dniach pobytu w szpitalu, każdego dnia kilka zastrzyków domięśniowo z ketonalu i dożylnie wielka strzykawka pyralginy. Ból okropny, określam jako pieczenie, ewentualnie jakby ktoś wsadzał mi rozgrzany pręt do odbytu. Dziś jestem 6 dzień po zabiegu, codziennie piję 30ml oliwy z oliwek, nic nie jem, bo boję się kolejnej wizyty w toalecie, która jest koszmarem. Moment wypróżnienia jest znośny, ale chwilę po wypróżnieniu (30-60 sek.) ból jest nie do zniesienia. Cały się trzęsę, nie mogę złapać oddechu, zalewa mnie pot, jest mi gorąco, nie jestem w stanie wypowiedzieć normalnie zdań. Pomaga mi wtedy leżenie w wannie w letniej wodzie, a potem kolejny ketonal 50mg, kub forte 100mg. Okolice odbytu przemywam kompresami z włókniny, nasączonymi w rumianku. Nie polecam kompresów nitkowych, są szorstkie i mogą podrażniać okolicę pooperacyjną. Później namaczam kompres w korze dębu i wsadzam między pośladki. Powoli zastanawiam się nad lekami przeciwbólowymi z Kodeiną, bo w ludzkim organizmie działa prawie jak morfina. W ciągu 6 dni schudłem 8 kilogramów. Jeśli możecie to dbajcie o hemoroidy i nie doprowadźcie do III stopnia, jeśli macie jeszcze II stopnia, nie wahajcie się przed zabiegiem metodą DGHL- miałem wcześniej polecam, dzień po zabiegu wypis do domu, zero środków przeciwbólowych w domu, jedynie w szpitalu w pierwszej dobie po zabiegu jeden ketonal w pośladek. Obydwa zabiegi miałem wykonywane na Oddziale Chirurgii Małoinwazyjnej i Proktologicznej w Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Metodę M-M wykonywał mi kierownik oddziału dr hab. J. Rudnicki prof. nadzw. Nie oceniam jego pracy, umiejętności, i humanitarnego podejścia do pacjenta, bo pewnie wszystkie te cechy ma, w końcu jest profesorem, a metoda M-M bolesna była, jest i bolesną pozostanie. Dbajcie o swoje odbyty! P.S. Mam nadzieję, że ból szybko minie i będę mógł wrócić do normalnego funkcjonowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 2 tygodnie jak miałam operację metodą LONGO.Nadal mnie boli odbyt pomimo,że każdy dzień dbam o wypróznienie.Nie krwawię ,ale zastanawiam się jak długo jeszcze będę cierpieć.Może ktos zna odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Chce przestrzec Przed-przedmówcę przed kodeiną, która jest składnikiem niektórych leków przeciwbólowych. Z tego co wiem, działa zapierająco. Silnym lekiem przeciwbólowym dostępnym bez recepty jest pyralgina, ja łączyłem ją z ibupromem. Wcześniej padło pytanie o nasiadówki. Jak właściwie się to robi? Lekarz nie dał mi informacji, mówiąc że wszystko jest napisane w ulotce do *wyciągu z kory dębu*. Okazało się, że w aptece nie słyszeli o czym takim - jest tylko sama kora do zaparzenia. Dziwię się, że tak dużo osób zmaga się z taki silnymi niedogodnościami i bólem, że nowoczesna medycyna nie ma zadowalających środków do rozwiązania tego problemu, a poziom poinformowania pacjentów - z tego co czytam, też pozostawia wiele do życzenia. Jeśli lekarze w państwowej służbie zdrowia nie mają czasu, niech dadzą jakieś, choćby kserowane ulotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja wybieram się na usunięcie hemoroidów za 5 dni i jestem cała w strachu. Idę do szpitala MSW do doktóra Ziobrowskiego na metodę M-M..może to głupio zabrzmi ale jestem tak przerażona że jeśli ktoś może mi doradzić to może warto zapłacić i zrobić to prywatnie metodą LONGO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.ja jestem juz 7 dni po operacji hemoroidów i szczeliny odbytu i nadal boli i to bardzo.biore tabletki i krople przeciwbolowe i mam mascie i robie 4 do 5 razy posiadowki ,mimo tego boli ja juz niemam sily i chodze na kontrole.co mam zrobic .. ale od 3dni wyszlo mi taka mala kolka i lakarz mowi ze to opuchlizna wyszla ale juz tym lekarzom niewieze. prosze o pompc... dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie nie dajcie się operować tym partaczom w białych kitlach co nazywają się lekarzami.Ja miałem już cztery operacje na szczelinę odbytu,ostatnia dokładnie rok temu i jak bolało tak boli więc proponuje trzymać się z daleka od metod chirurgicznych,że tak powiem. Lepiej może spróbować bardziej naturalnych metod bo metody chirurgiczne nie zawsze gwarantują skuteczne wyleczenie czego przykładem jestem właśnie ja i gwarantuje że takich osób jest więcej(sam znam kilka osobiście).pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu laserowym celon i czuje się w miarę ok. Nie mam krwawienia i w drugi dzień po zabiegu nastąpiło wypróżnienie. czuje się słabo, cały dzień jestem w łóżku, ale myślałam, że będzie gorzej. Jadam słoiczki gerberki oraz parówki i jogurt. Polecam lekarza w Katowicach, klinika mekmed. super opieka i wszystko ok. tylko płatne, ale wolałam zapłacić męczyłam się z tym problemem ponad 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pasikonik

Jestem 3 tygodnie po zabiegu RFFITH celon (termoablacja wywoływana prądem o częstotliwości fal radiowych) a nie jak pisze poprzedniczka wyżej że to zabieg laserowy. Według ulotki i lekarza proktologa kliniki Makmed (ta sama klinika co u poprzedniczki) to najlepsza z dostępnych teraz metod tzn: jest mało inwazyjna, jest bezbolesna, krótki zabieg w znieczuleniu ogólnym (około 20 minut), po 2 godzinach po zabiegu można opuścić klinikę, następnego dnia można wrócić do codziennych zajęć, można ją stosować w każdym stadium choroby i w najbardziej zaawansowanym, wszystko to w cenie 3000zł. A wyglądało to u mnie tak: po zabiegu bolało ale znośnie (po tabletkach przeciwbólowych) od następnego dnia było już OK bolało tylko do około godziny po wypróżnieniu. Po 12 dniach zaczęło mnie strasznie boleć i zrobił mi się guz zewnątrz odbytu, ale że za dni miałem wizytę kontrolną (dwie wizyty kontrolne w cenie zabiegu) to sobie pomyślałem że jakoś to jeszcze wytrzymam. Na wizycie lekarz powiedział mi że w środku jest w porządku tylko z zewnątrz zrobił mi się skrzep i mam to jeszcze częściej smarować maścią którą mi wcześniej przepisał (zamiast 2 teraz 5 razy dziennie) i przepisał mi czopki (12 sztuk za około 80zł) które mam aplikować 2 razy dziennie i przykładać lód jak boli. Silne bóle ustąpiły po 3 dniach stosowania się do wskazówek lekarza ale boli dalej i wystaje mi ten guz z odbytu a został mi ostatni czopek. Ogólnie jest gorzej jak przedtem (miałem hemoroidy III stopnia a teraz mam IV stopnia i z większymi bólami) i żałuję że poszedłem na ten zabieg. Nie wiem jak u innych może wszystko poszło jak w ulotce bo u mnie porażka. Co ja przez te 6 dni przeżyłem - MASAKRA!!! Wszystko się okaże za 8 dni na następnej wizycie u proktologa i ze to będą dla mnie dobre wieści. Mam taką nadzieję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam hemoroidy. Chciałam sie ich pozbyć metoda longo ale lekarz zaproponował mi gumki. Chciałam bezboleśnie . Teraz znalazłam metodę help-zamknięcie Tętniczek hemoroidalnych kierowane dopplerem. Może ktoś miał taki zabieg i odpowie na pytanie : czy to boli? I ile kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu metodą celon 3 tygodnie na dzień dzisiejszy jest wszystko ok. Po zabiegu około pięciu dni występowały drobne krwawienia i ból przy wypróżnianiu się który szło znieść obeszło się bez środków przeciw bólowych a chciałem zaznaczyć że na ból jestem bardzo wrażliwy. Osobiście mogę na dzień dzisiejszy metodę polecić a na ile jest skuteczna to pokaże czas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×