Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krwawienie z odbytu


Gość anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.od dłuższego czasu.ok.1,5 roku bardzo często chodzę się wypróżniać(nawet po kilka razy dziennie),niestety dość często na papierze zauważam krew.stolce bywają różne ale najczęściej rzadkie(nieraz sama woda)niepokoi mnie to bardzo.dodam ,że palę papierosy od prawie 10 lat. co mi jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są to krwawiące żylaki odbytu, albo jakiś poważny problem związany z jelitem grubym (zapalny lub nowotworowy). Na pewno lekarz musi Cię wstepnie zbadać przez odbyt palcem i dodatkowo należałoby wykonać kolonoskopię, aby zdiagnozować całą śluzówkę jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Młody23lat

Obowiązkowo do lekarza, może to być szczelina odbytu, bądź hemoroidy, ale może to być również coś dużo poważniejszego jak np. nowotwór jelita. Nie ma co się krępować, sam byłem z takim przypadkiem, okazało się, że to żylaki... Kamień z serca, ale z takimi rzeczami nie ma co zartować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie mąż ma 53 lata ma złe wyniki wątrobowe AspAT-226U/L AIAT-152U/L bilirubina całkowita-2,08MG% W BADANIU USG WĄTROBA W CAŁOŚCI USZKODZONA ostatnio już po oddaniu stolca płynie jasno czerwona krew tej krwi jest dosyć dużo po za tym nic go nie boli w badaniu USG nie ma zmian ogniskowych bardzo się boję czy to może być rak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam 21 lat, dzisiaj podczas wypróżniania zauważyłem śladową ilość krwi na papierze. Od jakiegoś miesiąca mój kał jest rzadki i lepi się do muszli (tak że woda nie do końca go zmywa). Byłem przekonany, że jest to wina diety ubogiej w mięso, jednak od jakiegoś tygodnia jem drób a problem nie zniknął. Na dodatek dzisiaj jak wspomniałem pojawiła się śladowa ilość krwi (jak ze świeżej rany). Nie wiem czy powinienem łączyć te dwa objawy ze sobą ale dla spokoju piszę. Dodam jeszcze, że od jakiegoś pół roku spożywam bardzo ostre potrawy (z dodatkiem najostrzejszych odmian papryk). Proszę o pomoc, ponieważ właśnie wyjechałem za granice i kontakt z lekarzem w przychodni jest znacznie utrudniony ze względu na słabą znajomość języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zażeonowana...

Witam, od pół roku regularnie krwawię z odbytu. Chirurg prowadzący przepisał mi czopki i nasiadówki z kory dębu. Niestety nic to nie pomogło,a od miesiąca krwawię już nie tylko przy oddawaniu kału, ale przy każdym napięciu na sedesie. Sedes jest cały zabarwiony na czerwono. Przy oddawaniu wiatrów za każdym razem pojawia się krew. Krew jest żywo czerwona, z ogromną ilością skrzepów. Od 3 tygodni załatwiam się w dziwny sposób, bo kał oddaję w tak zwanych *bobkach*. Kał w środku nie jest krwisty. Jest cały obtoczony w krwi Lekarz przepisał mi ostatnio Cyclo 3 Fort na wzmocnienie żył, i mam wrażenie że przez te tabletki w ogóle już się pogorszyło. Kolonoskopię mam zaplanowaną dopiero na kwietnia 2014. Proszę o pomoc, czy utrata takiej ilości krwi nie jest dla mnie niebezpieczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Z opisu Pani przypadku wynika, że krwawienie z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest duże, a poza tym trwa też bardzo długo. Leczenie wszelkiego typu jest nieskuteczne. W takim wypadku radziłbym pilnie wykonać kolonoskopię, a nawet poddać się hospitalizacji celem wykonania wszystkich potrzebnych badań. Takie krwawienie z przewodu pokarmowego jest ewidentnym wskazaniem do hospitalizacji. O tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Doktorze, dzisiaj jest 6 dzień po trzeciej operacji wyciecia przetoki okoloodbytniczej. W trakcie zabiegu miałam wypalanie i chirurdzy coś mówili o nitkach. Od 3 dni w trakcie wyprozniania mam krew w kale a dziś była to żywa krew po wyróżnieniu. Mam hemoroidy. Co może być przyczyną krwawienia? Czy wypalanie nie było groźne dla hemoroidow? Wizytę kontrolną mam za 2 dni. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×