Drgająca dolna powieka

u?ytkownik
Beata beti

Mojej siostrze od 6 miesięcy drga dolna, lewa powieka. Je cały czas magnez ale to nie pomaga. Mam więc w związku z tym pytanie jaka może być tego przyczyna.Jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Prosze więc o odpowiedź.

Reklama
u?ytkownik
stapler

Proszę w tej sprawie skontaktować się najlepiej z neurologiem. Może to być objaw uszkodzenia jakiegoś drobnego nerwu powieki dolnej.

u?ytkownik
Ewa

Beato mam podobną dolegliwość, można wiedzieć czy siostra odbyła jakaś konsultacja neurologiczną i cóż lekarz stwierdził i jak odbyło się leczenie ? Czy dolegliwość ustąpiła?

u?ytkownik
Marta

Kurcze ja mam to samo juz od jakis 2 miesiecy i tez mi magnez nie pomaga:( juz mam takie nerwy na to oko! :P

u?ytkownik
Aga

U mnie występowalo drganie powieki (dolnej,bądź gornej,różnie),gdy byłam niewyspana bądź zestresowana. Magnez też nie pomagał. Gdy już nie miałam tak napiętego grafiku i mogłam się wyspać spokojnie,a i stresu było mniej,to problem sam zniknął. Może na tej samej zasadzie tutaj to funkcjonuje.

u?ytkownik
Sis25

Ja teraz przechodzę to samo. Drganie dolnej powieki. Wygląda to jak taki poziomy nerw pod okiem. Jest to wyjątkowo irytujące, ponieważ mniej to czuję, a wyraźniej to widać. Jeśli magnez nie pomaga to nie wiem czy jest sens się nim faszerować. Dzisiaj wzięłam sobie coś na uspokojenie, bo może to jest na tle nerwowym. Przyznam, że na jakiś czas ustało. Ale nie uważam, żebym była zestresowana, może ten stres wychodzi z organizmu, bardziej podświadomie. Przemęczenie na pewno też ma coś z tym wspólnego. Przeczytałam też że to może być oznaka niedoboru potasu. Więc trzeba spróbować z potasem. Jutro idę po banany :)
Pozdrawiam

u?ytkownik
karola

Tez mam taki problem i niewiem wlasnie co z tym zrobic, niektorzy mowia ze to na tle nerwowym ale mysle ze najlepiej bedzie pojsc do lekarza.

u?ytkownik
kinga

Mi drga lekko dolna lewa powieka i tylko po poludniu gdy mam stresujace sytuacje.nad ranem nie mam zadnych objawow.dziwne...wiec to chyba stres i niewyspanie sa winne tych dolegliwosci.

u?ytkownik
iwona

Ja tak od miesiąca mam wyniki namagnez i potas ok neurologa powiedział ze albo nerwy albo ucisk jakiegos nerwu skirował mnie na rezonans magnetycczny głowy martwie sie teraz

u?ytkownik
Iza

Drga mi lewa dolna powieka od 2 tygodni.Lekarz ogólny poradził mi magnez, jem go.Jednak nic nie pomaga.

u?ytkownik
Michał

Ja mam juz podobny problem prawie 5 miesiecy. Zaczelo sie od drgania lewej dolnej powieki a teraz juz caly policzek i podbrodek mi podskakuje. Jest to na tyle uporczywe ze nie daje mi zasnąc wieczorem. Zrobilem tomograf komputrerowy z kontrastem ale on nic mi nie wykazal. Czekam rowniez na wyniki badania EEG. Sam juz nie wiem co dalej z tym robic.

u?ytkownik
angela

Ja jem magnez od dwóch lat i potas też bo mi się wypłukuje a mimo to drga mi powieka więc sądze że witaminy tu nie pomogą.

u?ytkownik
ziom

Przemęczenie :) ot cała prawda

u?ytkownik
z

Może być ucisk na nerw np guzy mózgu torbiele

u?ytkownik
Zenek

Ja mam podobny problem już prawie rok, nic nie pomaga.... nie wiem co mam zrobić