Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zlamanie dalszego odcinka kosci promieniowej


Gość Damian321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niecałe 6tyg temu doznałem złamania dalszego odcinka kości promieniowej na rowerze. 4 dni temu, czyli po 5tyg, lekarz zdecydował o zdjęciu gipsu i rozpoczęciu rehabilitacji wykonując dosyć podstawe ćwiczenia w domu np. wyginanie nadgarstka w góre i dól. I tutaj zaczeła sie pojawiać moja niepewność czy ręka została prawidłowo nastawiona, ponieważ mam strasznie duzy problem zeby zaczac wyginac nadgarstek do gory(w kierunku przeciwnym do zginania palcow dłoni), można powiedzieć ze mój nadgarstek ma limit ruchowy do miejsca, w którym moja dloń jest w lini prostej z ramieniem. Nie wiem czy nie mam zbyt dużych oczekiwań w tak krótkim czasie po zdjęciu gipsu, ale zaczęlo mnie to troszke niepokic. Dodatkowo zauwazylem, ze moja dloń jest **domyślnie** ustawiona w niezbyt standardowej pozycji (przynajmniej tak mi się wydaje), poniewaz kosc śródrecza V wygląda jakby była wklęsla, czyli zdecydowanie inaczej niż to wygląda w zdrowej dłoni - zrobilem zdjecie swojej dloni od gory zeby zobrazowac jak to wyglada (https://www.dropbox.com/s/pev7kdnxs926h7v/IMG_20170918_173647.jpg?dl=0). W zwiazku z powyzszym chcialem sie spytac czy taki stan/ulozenie dloni, jest **normalnym** objawem przy tego typu zlamaniu i czy rehabilitacja moze sprawic ze nadgarstek wroci do swojego dawnego ulozenia. Rozumiem rowniez, ze tego typu zlamanie ciezko jest omawiac przez internet, ale chcialem sie dowiedziec czy takie problemy moga wystepowac czy moze jest jest oczywisty sygnal, ze cos jest nie tak. Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki z tym zwiazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×