Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik RM kręgosłupa.


Gość B.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 49 lat , od kilku miesięcy nasiliły się u mnie silne bóle kręgosłupa /pleców / ,nie mogę chodzić i stać ,,,pomaga pochylenie ciała do przodu -wtedy ból odpuszcza ale jest to bardzo uciążliwe . Odebrałam wynik z RM kręgosłupa i dostałam skierowanie do neurochirurga ale wizytę mam dopiero na Maj 2018 roku .. czy mogę tyle czekać ? czy raczej pójśc na prywatna wizytę wcześniej ,,, jakby ktoś chciał się wypowiedzieć na temat mojego wyniku ,będę wdzięczna i proszę o ocenę . to mój wynik . Fizjologiczna lordoza lędzwiowa spłycona ,poziome ustawienie kości krzyżowej. Tracze międzykręgowe kręgosłupa L3-4,L4-5,L5-s1 o obniżonej wysokości i intensywności sygnału na obrazach T2 zależnych i cechami dokanałowego przemieszczenia o charakterze * L3-4 lewostrona wewnątrzotworowa przepuklina jądra tarczy powoduje zwężenie światła lewego otworu m-kręgowego L4-5 szeroko podstawnej protruzji*bulging*powodującej kompresje przedniej częsci worka oponowego i i obustronne ograniczenie otworów m-kręgowych( znaczniej po stronie prawej .)zaawansowane zmiany wytwórcze prawego stawu międzykręgowego . L5-S1 prawostronna niewielka protruzja tarczy z miernym ograniczeniem prawego zachyłka bocznego cechy pęknięcia pierścienia włóknistego Pozostałe tarcze o prawidłowym uwodnieniu bez cech przemieszczenia Morfologia końcowego odcinka rdzenia kręgowego w granicach prawidłowych. W uzyskanych obrazach tkanek miękkich nie stwierdzono uchwytnych nieprawidłowości w zakresie tkanek miękkich przykręgosłupowych . B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×