Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból na plecach, od 2ch dni a przebyte OZT - czy to trzustka znowu?


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam 32 lata jestem mężczyzną, w 2013 roku ze względu na znaczne spożywanie alkoholu przez nieudany związek oraz kłopoty finansowe dopadły mnie problemy z trzustka - mianowicie bardzo silne bóle pod lewym żebrem - poszedłem na USG okazało się że mam Torbiele na trzustce - wyniki badań krwii w normie. Po około 2ch tygodniach odstawienia całkowicie alkoholu ponowne badanie USG wykazało żę wszystkie torbiele - nawet ten który miał 4cm średnicy - zniknęły. Ograniczyłem tłuste jedzenie oraz alkohol jednak znowu w 2015 roku znowu sobie pofolgowałem i suma sumarów w grudniu pojawił się znowu problem z torbielami - ból tym razem z prawej strony, i znowu po 2ch tygodniach odstawienia alkoholu problem zniknął. Jako że człowiek głupi w tym roku ze względu na kolejne problemy oraz ciężką nerwicę zacząłem trochę więcej pić, kilka dnia temu za bardzo pogościłem na grillu i od tamtej pory mam problemy (dokładnie od piątku) - pobolewa mnie z lewej strony na plecach - przy dotyku mocniej, przy zginaniu się, głębszym oddechu itd. Jak siedzę w bezruchu jest ok, jak również w nocy praktycznie nic nie boli, rano się budzę też nie boli dopiero kilka godzin później - nie jest to jakiś bardzo mocny ból czy coś ale dokuczliwy, dodam że zazyłem ibuprom zwykły i odrazu mi pomogło. Smak do jedzenia mam, stolec jak by troszkę jaśniejszy i rzadszy ale nie biegunka itd. Czy mogłem znowu w jakiś sposób podrażnić tą trzustkę, od wczoraj jest mi dużo lepiej jednak nadal odczuwam dyskomfort oraz mam dużą ilość gazów jak również przelewa mi się w żołądku/jelitach boruczy itd - ale mało jem od 2ch dni żeby uspokoić trochę wszystko. Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze że własnie w 2015 roku miałem podwyższone poziomy Amylazy i Lipazy które po odstawieniu alkoholu całkowicie wróciły do normy w ciągu 2ch tygodni, jak również przeprowadzone badania anty-rakowe, w czerwcu tego roku czyli 2 miesiące temu zrobiłem komplet badań próby wątrobwe itd i wg. Pani doktor wszystkie badania wyszły bardzo dobrze. Czy silna nerwica na którą leczę się już kilka lat może mieć wpływ na takie objawy jak właśnie pobolewanie, przelewanie się w żoładku itd, ? dodam jeszcze że nigdy nie miałem żadnych biegunek tłuszczowych, smolistych stolców itd, tylko od kilku dni te gazy a konkretnie od wczoraj i ten ból na plecach w trakcie poruszania się oraz zginania oraz dyskomfort w brzuchu poniżej pasa właśnie w jelitach i rzadszy stolec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale nie mogę edytować: chciałem tylko dopisać że w ciagu ostatnich dni miałem bardzo wiele wysiłku fizycznego - przewaliłem kolokwialnie mówiąc prawie 6 ton węgla, do tego inne roboty fizyczne, jak równiez ostatni tydzień to ogromna dawka stresu i nerwów związanych z sytuacją w domu, jeszcze dopiszę że ten ból w nocy praktycznie całkowicie znika i nawet jak się przebudze nic nie czuję, jak również jak tylko delikatnie klepnę się dłonią w miejsce mniej więcej położenie nerki to od razu zaboli (ból jest jak by po uderzeniu - takie mam odczucie), z przodu brzucha anie z lewej ani z prawej strony nic mnie nie boli, smak do jedzenia mam jak najbardziej normalny, nie miałem też gorączki ani tym podobnych objawów, po zażyciu ibupromów od wczoraj (około 3 sztuki przez prawie 2dni) czuję się lepiej jednak nie do końca ustąpiło a moja nerwica cały czas mi podpowiada poważną chorobę i już mam dość psychicznie :( Jakieś 2 tygodnie temu zauważyłem ciemniejsza barwę moczu jak by koloru ciemnego bursztynowego - doczytalem że to może byc spowodowane odwodnieniem i później już było normalnie ale czasami wydaje mi się właśnie ze jest ciemniejszy dużo a nawet jak jasny to mętniejszy. Proszę o pomoc bo zwariuję ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×