Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wysoki ALAT i ASAT


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Wyniki badań ALAT I ASAT po raz kolejny wyszły mi wysokie czyli ASAT H 93U/L i ALAT H 197 U/L,dodam że pomiędzy pierwszym i drugim badaniem wogóle nie używałem alkoholu,czyli okres ponad miesiąc jednak wynik drugiego badania wyszedł prawie taki sam.Zaznaczam że badania były wykonywane za granicą,gdzie przebywam. Jaka może być przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ...więc co prawda nie miałem badań w kierunku usg jamy brzusznej ale w tym samym badaniu krwi ,: -MCV 95fL -erytrocyten 4,58 10E12/L -Hb 9,2mmol/l -Ht 0,43l/l -Gamma-GT 45 U/L -CDT 2,2% takie wyniki znam z pierwszego badania krwi jednak bo drugim ok.40 dni wyszły prawie identyczne.O czym to może świadczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świadczy to o uszkodzeniu miąższu wątroby raczej niewielkiego stopnia. Trzeba wykonać dodatkowe badania jak wyżej radzi haemophilus. Przyczyn uszkodzenia wątroby może być bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! ..byc może nie do końca dokładnie sformułowałem treść mojego pierwszego pytania, więc dodaje wyniki reszty przeprowadzonych badań,dodając iż są to wyniki pierwszego badania krwi po którym ponownie po upływie około 40 dni wyniki drugiego były prawie identyczne. Tak wyglądała całość : MCV: 95fL erytrocyten* 4,58 10E12/L Hb* 9,2mmol/l Ht* 0,43l/l Gamma-GT: 45U/L ASAT* H 93U/L ALAT* H 93U/L CDT* 2/2% dodam że pomiędzy pierwszym i drugim badaniem krwi nie użyłem kropli alkoholu.Jetsem 34 letnim mężczyzną,na przestrzeni kilku lat dość sporo przytyłem tzn ważę 87 kg i bardzo ale to bardzo często mam problem z tzw *zgagą* inaczej mówiąc podniesionym poziomem kwasów żołądkowych niezależnie od rodzaju spożytej potrawy.Mam nadzieję że podałem wystarczająco dużo wskazników . Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Nie wiem jakie podano na wyniku wartości referencyjne. ASPAT i ALAT nieznacznie są podwyższone, niska hemoglobina. MVC jest prawidłowe co oznacza że niedokrwistość może wynikać z podkrwawiania np. z przewodu pokarmowego, nieprawidłowego funkcjonowania wątroby. Najlepiej udać się do lekarza i poszerzyć panel badań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×