Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wielkość tarczycy


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałam prosic ,,o wyjasnienia ,,kiedys zrobiłam usg tarczycy Tz ,Poprzednie badanie PL 38#11#15= 3,6 ml Teraz nowe ,,, PL 30 # 10 # 16 =3,6 ml Teraz PL wyglada ze jest mniejszy o 8mm ,,ale pojemnosc w ml ,,jest taka sama ,, PP poprzednio 38#14#16=4,6 ml Nowe PP 39#16#15mm ,, w PP guzek 10mm hipoechogeniczny ,słabo unaczyniony obwodowo. Nie potrafie ocenic czy oba PL wyniki sa dobre i jaki jest wzór na obliczenie ,,,,w ml ,,,, Bede wdzieczna gdy ktos mi wytłumaczy ,czy jest OK ,,Bardzo dziekuje ,, Basia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aparat USG zazwyczaj automatycznie wylicza objętość jeśli poda mu się dane czyli szerokość, grubość, długość. Objętość płata można orientacyjnie wyliczyć ze wzoru (wartości w centymetrach): objętość=szerokośćxdługośćxdługośćx0,5(współczynnik korelacji) norma u dorosłych kobiet to 18-20 ml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za wzór ,wiem ze wynik wylicza komputer ,i nie winie absolutnie pani dr.ze zrobiła bład ,,,,,, tylko ze jak zobaczyłam wynik bardzo sie ucieszyłam ze objetosc tarczycy sie nie zmniejsza i jest 3,6 , PL ,,tak było wydrukowane ,,, Potem w domu zobaczyłam ze wymiar sie jednak zmniejszył ,,PL i wkradła sie watpliwosc czy jest dobrze wyliczone ,,,,, Mnie ten LP to wychodzi ledwie 2,4 ml i zastanowiło mnie ,??? Do lekarza sie zgłosze ,, Dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×