Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina Odbytu


Gość Reeck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie, Od kilku dni zaobserwowałem u siebie prawdopodobnie szczelinę odbytu. U mnie jest to podłużna/okrągła ranka, z lekko twardawymi boczkami (zapewne przewlekła). Czasami dostrzegałem na papierze większe lub mniejsze kropelki krwi, jednak odkąd podcieram się delikatniej, myję dokładnie te okolice i staram smarować się kremem to krew jak na razie pojawia się bardzo rzadko. Dodam, że nie boli mnie to niemal w ogóle - czasami tylko piecze/swędzi, przeważnie po wypróżnieniu. Chciałbym się zorientować, czy muszę udać się z tym do lekarza, czy może mimo przewlekłej szczeliny jest możliwość i spróbować wyleczyć to samemu przy doborze odpowiednich leków/maści z apteki, żeby się zmniejszyło lub *skleiło* ponownie w całość. Dodam, że nigdy nie miałem problemu z oddawaniem stolca. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie powinieneś się wybrać do proktologa. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma na co czekać a domowe sposoby mogą tylko pogorszyć sprawę. Ja się niestety za późno zgłosiłem do lekarza i stosowanie środków farmakologicznych oraz diety bogatej w błonnik nic nie pomogło więc skończyło się u mnie na zabiegu. Akurat trafiłem na świetnego proktologa - doktora Ciszewskiego, który przyjmuje w dyskretnej i intymnej atmosferze tak więc nie odczuwałem u niego skrępowania czego mega się obawiałem. Nie zwlekaj z tym tylko idź do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lecz się sama, nie ma sensu. Lepiej będzie jeśli udasz się do proktologa (samodzielne leczenie rzadko kiedy przynosi jakiekolwiek efekty). Udaj się do szpitala św. Elżbiety w Warszawie i poproś o konsultację Panią docent Kołodziejczak. Zbada Cię i wdroży leczenie, który usunie problem w stu procentach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×