Szczelina Odbytu

u?ytkownik
Reeck

Witam Serdecznie,

Od kilku dni zaobserwowałem u siebie prawdopodobnie szczelinę odbytu. U mnie jest to podłużna/okrągła ranka, z lekko twardawymi boczkami (zapewne przewlekła). Czasami dostrzegałem na papierze większe lub mniejsze kropelki krwi, jednak odkąd podcieram się delikatniej, myję dokładnie te okolice i staram smarować się kremem to krew jak na razie pojawia się bardzo rzadko. Dodam, że nie boli mnie to niemal w ogóle - czasami tylko piecze/swędzi, przeważnie po wypróżnieniu.

Chciałbym się zorientować, czy muszę udać się z tym do lekarza, czy może mimo przewlekłej szczeliny jest możliwość i spróbować wyleczyć to samemu przy doborze odpowiednich leków/maści z apteki, żeby się zmniejszyło lub *skleiło* ponownie w całość.
Dodam, że nigdy nie miałem problemu z oddawaniem stolca.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Barter

Zdecydowanie powinieneś się wybrać do proktologa. Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma na co czekać a domowe sposoby mogą tylko pogorszyć sprawę. Ja się niestety za późno zgłosiłem do lekarza i stosowanie środków farmakologicznych oraz diety bogatej w błonnik nic nie pomogło więc skończyło się u mnie na zabiegu. Akurat trafiłem na świetnego proktologa - doktora Ciszewskiego, który przyjmuje w dyskretnej i intymnej atmosferze tak więc nie odczuwałem u niego skrępowania czego mega się obawiałem. Nie zwlekaj z tym tylko idź do lekarza.

Twoja odpowiedź