Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rekonstrukcja ACL


Gość Karol9423

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Karol9423

Witam, dnia 09.06 miałem przeprowadzany zabieg rekonstrukcji więzadłem krzyżowych ACL. Materiał był pobierany bezpośrednio z łydki. Po operacji ze znieczuleniem w kręgosłup nie wstawałem gdyż bardzo nie było to przyjemne. Następnego dnia 10.06 czułem ból lecz już mogłem chodzić o kulach. Dostałem leki przeciwbólowe. 11.06 wyciągnięto mi dwa dreny i wypuszczono do domu. tego dnia byłem w stanie przemieścić się po domu. ból kolana był lecz do zniesienia. Następnego dnia gdy już byłem bez szpitalnych leków ból się nasilił. Dostałem Padolten przeciwbólowy. Oraz 40 zastrzyków Neoparinu. 12.06 przeleżałem z powodu bólu kolana, noc nieprzespana lecz wziąłem Tramadol i po bólu. 13.06 nie mogę wstać z łóżka ból kolana ustąpił, lecz zaczęła mi dokuczać łydka. Podczas siadania ból był tak ogromny ,że nie byłem w stanie nawet o kulach się podnieść. 14.06 to Samo nie jestem w stanie się podnieść. Nogę trzymam wysoko robię zimne kompresy. Lecz moja łydka odmawia jakiejkolwiek współpracy. Wstałem do łazienki, to szybciej wróciłem, niż poszedłem. Tył łydki przybrał kolor różowy. Temperatura osiągnęła 38 Stopni. Nie jestem w stanie nic zrobić. Jeśli siadam i nogę spuszczę w dół ból staje się tak silny, że potrafi doprowadzić do łez. Co powinienem w takiej sytuacji zrobić ? Natychmiastowo udać się na SOR czy to normalnie po takiej rekonstrukcji. ? Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×