Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kolana u 2,5 latka po trampolinie


Gość Jakub

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj mój synek, który na 2,5 roku podczas skoków na trampolinie doznał urazu. Początkowo myślano że to w stopie, ale po przyjeździe do szpitala uskarżał się na kolanko. Po zrobieniu RTG ortopeda stwierdził, że nic szczególnego nie widzi. Jednak lekarz,który nas przyjmował uważa, że jest tam pęknięcie. Wysłał nas do innego szpitala na konsultację. Pan lekarz w drugim SORze przeczytał diagnozę poprzednika i przejrzał zdjęcia RTG. Stwierdzi, że jest tak jak mówił wcześniejszy doktor. Ja osobiście oglądałem w dużym przybliżeniu oba obrazy i pęknięcia nie wiedzę. Czy można gdzieś na forum przesłać fotki do konsultacji.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jeśli dwóch lekarzy powiedziało, ze jest jakieś drobne pękniecie to się nie mylili. Mój synek jak upadł było wręcz odwrotnie - pierwszy lekarz nic nie zauważył w kolanku i stwierdził, ze jest ok. Po kilku dniach jak noga mu spuchła jak balon i strasznie bolała zabrałam go do rex medica sport gdzie lekarz od razu dał nam skierowanie na rezonans, który mieliśmy na szczęście robiony po dwóch dniach. U małego wyszło uszkodzenie łękotki i tez jakieś drobne pęknięcia - dziecko jest po artroskopii kolana. Dla pewności na Twoim miejscu poszłabym jeszcze do trzeciego lekarza co on na to RTG nie jest tak dokładnym badaniem jak MR więc może warto będzie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×