Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uraz kolana po upadku


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kolanem po upadku. Przy bieganiu poślizgnęłam się na błocie i zrobiłam szpagat a na dodatek prawe kolano poleciało mi na bok. Usłyszałam *chrup* i mocny ból. Po paru minutach ból ustąpił więc wstałam i po 3 krokach kolano mi uciekło i upadłam. Pojechałam prosto do szpitala tam zrobili zdjęcie i nic noga cała. Udałam się do ortopedy i w sumie do dziś nie wiem co się stało. Od tego dnia mineło 3 tygodnie. Miałam 2 razy punkcje z kolana, pierwszy raz była krew drugim krew z jakimś płynem ale już znacznie mniej. Lekarz kazał mi ćwiczyć, chodzę o kulach ze stabilizatorem. Martwi mnie że zaczęłam odczuwać ból po środkowej stronie tego kolana. Zakres pracy nogi wygląda tak że mogę ją wyprostować lecz nie do końca zgiąć. Więzadła wykluczone zostaje łękotka. Czy mogę prosić o opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o takie urazy to nie ma co zwlekać. Dziwi mnie fakt, że nie kazali Ci zrobić rezonansu tego kolana. Miałam podobna sytuacje też upadłam z tym, że bardzo mocno uderzyłam kolanem. Po RTG nic nie stwierdzono. Kolano puchło, zakres ruchów miało ograniczony, dwa razy było punktowane. W momencie zmiany lekarza dostałam skierowanie na rezonans na, którym wyszły uszkodzenia chrząstki i podwichnięcie rzepki! Nie obyło sie bez zabiegu artroskopii. Polecam dr Pisarskiego z poradnia na Migdałwoej! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×