Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wynik MR pacjent 25lat przewlekły ból (stwierdzona sarkoidoza)


Gość D Poznań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wklejam swój opis MR bo sam nie wiem już co dalej robić. Walczę z bólem pleców od bardzo dawna a od 6 miesięcy tułam się po lekarzach i póki co wszyscy rozkładają ręce. Z badań to zaczęło się od RTG gdzie były znacznie powiększone węzły potem KT EBUS itd itd itd. W chwili obecnej jestem na etapie potwierdzonej sarkoidozy-Jednak jak twierdzą lekarze ta choroba nie powoduje dolegliwości bólowych. Co do samego bólu właśnie to jest on w okolicy śródpiersia (między łopatkami) z prawej strony kręgosłupa punktowy obecny całą dobę nie dający się wytłumić lekami (Tramadol, Paracetamol, Ibuprofen) Jestem pod opieką przychodni leczenia bólu jednak tam póki co mam tylko zwiększaną dawkę leków. Będę wdzięczny za każdą opinię Badanie MR kręgosłupa piersiowego. Kyfoza piersiowa w górnym odcinku nieco pogłębiona. Esowata skolioza. Zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych w postaci zaostrzeń krawędzi i drobnych osteofitów oraz nierówności blaszek nasadowych na poziomach Th2-Th4 i Th9-Th12. Na poziomach Th7-Th8, Th9-Th10 i Th10-Th11 uwypuklenia tarczek międzykręgowych na głębokość do 2mm powodujące niewielki ucisk worka oponowego. Wypadnięcia jądra miażdżystego nie stwierdza się. Stenozy kanału kręgowego nie stwierdza się. Masy patologicznej w świetle kanału kręgowego nie stwierdza się. Otwory międzykręgowe wolne. Rdzeń piersiowy o prawidłowej intensywności sygnału we wszystkich obrazach bez zmian ogniskowych. W trzonie Th1 widoczne jest nieregularnego kształtu ognisko hiperintensywne w obrazach T1 i T2 zależnych, którego sygnał ulega wytłumieniu w sekwencji STIR, co odpowiada stłuszczeniu. Po dożylnym podaniu środka kontrastowego wzmocnień patologicznych w kanale kręgowym ani wzmocnień opon mózgowo &#8211* rdzeniowych nie stwierdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×