Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy wypróżnieniu po operacji żylaków odbytu met. Fergusona


Gość Augustyn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 50 lat. Od przeszło dwóch lat, po opercji usunięcia hemroidów met. Fergusona, mam prawie ciągłe problemy z utrzymaniem higieny po wypróżnieniach. Po wypróżnieniach staram się podmywać odbyt (w miarę możliwości). Po czasie ok. 2 do 4 godzin po wypróżnieniu czuję *mokro* przy odbycie. Są to wymazy kału na bieliźnie. Pierwszy rok po operacji zakładałem gaziki między pośladki (w celu utrzymania higieny). Lekarz chirurg który mnie operował nie zauważa żadnych powikłań pooperacyjnych. Funkcjonowanie zwieraczy odbytu lekarz uznał za prawidłowe. Generalnie lekarz operator i inny lekarz proktolog nie widzą problemu i bagatelizuja mój problem być może niewłaściwą higieną odbytu (owłosieniem, które od roku usuwam),a ostatnio dostałem nawet *poradę* żeby przy podmywaniu penetrować ujście odbytu. Jeśli chodzi o tę dolegliwość zauważyłem że jej intensywność jest uzależniona od konsystencji stolca. Co mogę zrobić z moim problemem ? Jaka może być przyczyna? jakieś dodatkowe badania?, konsultacje?. Jestem już bardzo zmęczony poszukiwaniem pomocy :( P.S. Od 8 lat choruję na nawracające ostre zapalenie trzustki (operacja 2009), nadcisnienie, spondyloza kręgów szyjnych, dyskopatia L4/L5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×