Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudki pod napletkiem


Gość Kamil

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat. Trudno się do tego przyznać, ale kilka dni temu bylem zdenerwowany, miałem gorszy dzień. Aby się uspokoić postanowiłem się onanizować, czego zbyt często nie robiłem. Dwa razy doprowadziłem się do wytrysku. Godzinę po tym napletek wydawał mi się nadwrażliwy i trochę zaczerwieniony. Następnego dnia nic takiego już nie odczuwałem, ale wieczorem podczas kąpieli dostrzegłem jakieś grudki w rowku zażołędnym (tak to się chyba nazywa). Nic mnie nie boli, ale grudki są już drugi dzień, nie powiększają się. Nie krwawią, nie ropieją, po prostu są. Niestety przez wrodzoną stulejkę nie mogę tego obejrzeć. Szczególnie teraz boje się naciągać napletek, bo nie chcę tego uciskać. Muszę od razu iść do lekarza? Czy lepiej poobserwować to jeszcze przez kilka dni? Bardzo się niepokoję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

To być może powstałe wskutek podrażnienia zaczopowane gruczoły łojowe, występujące w tej okolicy w dużej ilości. Jeśli nie sprawiają Ci dolegliwości możesz je obserwować. Powinny powoli ustępować. Jednak z uwagi na stulejkę radzę skontaktować się z chirurgiem dziecięcym (oczywiście po rozmowie w tej sprawie z rodzicami) i zastosować leczenie zabiegowe. Im wcześniej to zrobisz tym zabieg będzie prostszy i niosący mniej powikłań, a w przyszłości nie dojdzie do komplikacji związanych ze stulejką. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×