Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Złamana kość udowa, uraz kolana. POMOCY


Gość lb1511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam nadzieję że na tym forum otrzymam poradę od dobrego specjalisty z dziedziny ortopedii. Mam 26 lat, w grudniu 2013r uległem poważnemu wypadkowi samochodowemu w którym doznałem urazów : Wieloodłamowe złamanie kości udowej prawej, zaburzony zrost, zrosła się po ok. 2 latach (gwóźdż śródszpikowy) po przebytej operacji przeszczepu kości z talerza biodrowego. Wieloodłamowe złamania części czaszki oraz twarzoczaszki m.in. żuchwa, wybite kilka zębów, oczodoły,sitowia, zatoki i pęknięta czaszka( w żuchwie mam również płytke tytanową i 8 śrub) uraz nerki (pęknięta),uraz śledziony, połamany piszczel, kość strzałkowa, rzepka, uszkodzone więzadła, zmiażdżona stopa tj. połamane kości śródstopia oraz staw skokowy i tu również 2 śruby. Posiadam silne leki przeciwbólowe, całą stal mam w ciele, terminy na usunięcie są bardzo odległe, inne szpitale nie chcą się podjąć wyciągnięcia z mojego ciała stali gdyż boją się że zabraknie im narzędzi do wyciągnięcia np. pręta. Mam uszkodzone więzadła, kolano jest bardzo niestabilne, lekarze nie chca nic zrobić bo nie można zrobić rezonansu magnetycznego. Czy muszę chodzić z takim ogromnym bólem, brać silne leki przeciwbólowe w dużych ilościach , tylko dlatego bo niby nie można wykryć które więzadła są uszkodzone? nadmienie że mam 100% uszczerbku na zdrowiu, muszę chodzić do pracy z tego powodu że renta mi się nie należy z uwagi że szkoła średnia nie liczy się do stażu pracy, zus wydał decyzje odmowną. Czy jest lekarz który wie czy można zdiagnozować uraz kolana mając tyle metalu w sobie? Mam czekać kilka lat na operacje wyciągnięcia pręta z kości udowej, kość może ponownie pęknąć, wtedy czekać znów kilka lat na operacje kolana. Już nie wytrzymuje z bólu, pracuje na własnej działalności gospodarczej w ciężkich warunkach w przemyśle stoczniowym, idąc na zwolnienie lekarskie mam ok. 10zł dziennie od zusu. Bardzo mi zależy by dojść do sprawności fizycznej, jestem młodym, ambitnym 26 latkiem który ma żonę.Wg. Zusu jestem częściowo zdolny do pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×