Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Na czym polega zabieg EPCW?


Gość Beata z Katowic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Beata z Katowic

Dzień dobry, na czym polega zabieg EPCW, (interesuje mnie kiedy się go wykonuje, czy jest znieczulenie, czy pozostaje się po nim w szpitalu jakiś czas, czy jest bolesny). Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję za nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Student3 roku

ERCP jest to procedura która pozwala zbadać przewody żółciowe oraz trzustkowe. Giętki instrument grubości palca wskazującego (endoskop) jest wprowadzany przez usta do żołądka a następnie do pierwszego odcinka jelita zwanego dwunastnicą. W dwunastnicy znajduje się mały otwór - brodawka. Przez endoskop wprowadza się cienką kaniulę która jest następnie wprowadzana do brodawki. Przez tą kaniulę podaje się kontrast (specjalny barwnik) który pozwala uwidocznić przewód trzustkowy i drogi żółciowe na zdjęciu RTG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mieć wykonyany zabieg E P C W Gdyż mam zwężenie przewodu żółciowego wspólnego w miejscu zespolenia.Kilka rozsianych zwężeń wewnątrzwątrobowych dróg żółciowych prawego płata wątroby ma niedokrwienne,w związku z odcinkową niedrożnością prawej t.wątobowej.-- badanie M R.Przytym mam żółtaczkę,śiwiąd skóry,zmiana zabarwienia mocz ciemny i stolec jasny częsty występowanie dolegliwości cało dobowo.Badanie K T j. Wkazało w otoczeniu wneki wątroby,i wzdłuż galęzi żyływrotnej widoczne są hypodensyjne stefy obrzęku limfatycznego.Proszę o wysłanie odpowiedzi na E-mail-S4758@ onet.pl.Jak będzie wykonany zabieg.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×