Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wypadke w pracy / Złamane trzony kości promieniowej i łoksciowej


Gość Adam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Dnia 08.07.2016 miałem uraz w pracy maszyna wciągnęła mi rękę ( wiertarka kolumnowa ). Doznałem złamania trzonów kości promieniowej i łokciowej. Mimo tego że kości mają teraz zagięcie kątowe nie było przemieszczenia kości. przebywałem w szpitalu 5dni związku z duża możliwością przemieszczenia kości. Do dnia dzisiejszego przebywam na świadczeniu rehabilitacyjnym. Ręka ma zagięcie kątowe i odczuwam ból nadgarstka oraz jak luźno ruszam ręką to przeskakuje w nadgarstku. odbyłem już rehabilitacje na których podejrzewano nie stabilność nadgarstka. Chirurg skierował mnie na rezonans nadgarstka i otrzymałem już opis : MR nadgarstka Jednofazowe badanie MR lewego nadgarstka w obrazach T1, T2 i PD zależnych, w płaszczyznach poprzecznych, strzałkowych i czołowych. Drobna torbiel zwyrodnieniowa w kości główkowatej przy powierzchni dłoniowej (3 mm). Poza tym wszystkie kości nadgarstka są typowo ustawione, mają typowy kształt i niezmieniony sygnał. Ilość płynu w stawie promieniowo-nadgarstkowym i w pozostałych stawach w obszarze objętym badaniem prawidłowa, szerokości szpar stawowych typowe. Obraz aparatu więzadłowego nadgarstka i kompleksu TFC wydaje się niezmieniony (wielkość struktur na granicy zdolności rozdzielczej badania). Obraz kanału nadgarstka bez zmian patologicznych, nerw pośrodkowy niepogrubiały, bez cech obrzęku i bez zmian ogniskowych. Ścięgno mięśnia prostownika łokciowego nadgarstka tuż przy wyrostku rylcowatym kości łokciowej jest nieznacznie pogrubiałe, ma zatartą strukturę i niejednorodny sygnał - obraz może odpowiadać nieznacznie nasilonej, przewlekłej tendinopatii przeciążeniowej. Pozostałe ścięgna w obszarze objętym badaniem mają gładkie zarysy i niezmieniony sygnał, ilość płynu w pochewkach ścięgien jest prawidłowa. Mięśnie krótkie dłoni w obszarze objętym badaniem mają typową strukturę i niezmieniony sygnał, żaden z mięśni nie wykazuje cech obrzęku lub zaniku. 25.03 mam wizytę w poradni z opisem. Ręka do tej pory dość mocno boli a ja za dużo nie rozumiem z opisu. Dziękuję za odpowiedz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×