Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Skręcenie stawu skokowego - krwiak


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszukałem wątki w tym temacie, ale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Mianowicie jakiś tydzień temu skręciłem staw skokowy, skręcenie 2/3. stopnia, silna opuchlizna i tego typu sprawy. Na następny dzień po wizycie u ortopedy założono mi szynę gipsową, chociaż dla mnie jest to gips, gdyż jest on pełny, z każdej strony okalajacy nogę. Zalecenia ortopedy to oczywiście odpoczynek, elewacja kończyny, zastrzyki przeciwzakrzepowe. Po kilku dniach stosowania się do zaleceń lekarza zdecydowanie odczuwam większy luz w gipsie, jedyne co mnie nie pokoi to to, że na całe podudzie rozlał mi się krwiak, który prawdopodobnie początkowo był w okolicach kostki. Krwiak ten sięga aż pod kolano, całe podudzie jest wyraźnie ciemniejsze od drugiej nogi, ponadto krwiak ten odcina się idealnie linią prostą na wysokości zakończenia gipsu, czyli że pod gipsem skóra jest normalnego koloru, natomiast nad cała zaczerwieniona. Ponadto całe podudzie jest wrażliwe na mocniejszy ucisk, jakbym chciał je rozmasować to powoduje to nieprzyjemny ból. Mam nadzieję, że w miarę jasno to wytłumaczyłem, czy taki stan rzeczy jest normalny? Poza tym jak nogę opuszczamy w dół i wstaję to po chwili czuje przeszywający ból w kostce, jakby wszystko tam spływają, czy to również jest powód do niepokoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×