Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obojczyk -operować czy nie?


Gość beetle

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Moja przygoda z obojczykiem zaczęła się w czerwcu 2015 roku. Wówczas złamałam obojczyk(prawy) w dwóch miejscach. W skrócie- lekarz założył mi szelki (nastawiając *ręcznie*), plus orteza. Tak spędziłam 6 tygodni. Niestety kości mocno na siebie nachodzą, przez co też kości od strony barku nie stykały się ze sobą podczas zrostu. Od tego też czasu mam ciągłe problemy z ręką. Główne problemy to : - drętwienie ręki, - ból przenoszący się na całą rękę , dość specyficzny, - ból samego obojczyka, w jednym jak i w drugim miejscu złamania, - ból łopatki (i prawej i lewej) Bóle nasilają się przy dłuższym wykonywaniu tych samych czynności, np. praca przy komputerze, przy aktywności fizycznej jest czasami nie do zniesienia, często objawia się punktowymi kłuciami, tak jakby ktoś mi wbijał igłe. Kwestia mojego dalszego leczenia: -mój lekarz stwierdził,że jest wszystko dobrze, a po 1,5rocznej kontroli powiedział,że to przez to,że się denerwuję i sama sobie wmawiam,że mnie boli...dodatkowo powiedział,że jak zacznę regularnie uprawiać sport to przestanie mnie wszystko boleć - uprawiam aktywnie sport od paru lat o czym raczył zapomnieć - drugi lekarz u którego byłam od razu powiedział,że jeśli po rehabilitacji mi nie przechodzi ból trzeba operować, -trzeci lekarz...uważany za jednego z najlepszych...polecił mi wstrzyknięcie blokady *| Odnośnie rehabilitacji..chodziłam zaraz po zdjęciu ortezy, niestety Pan był chyba słabo wyuczony i niestety ćwiczenia były dość daremne jeśli to można nazwac ćwiczeniami. Kolejna Pani w ogóle nie chciała się podjąć rehabilitacji gdyż stwierdziła,że moj obojczyk nie jest zrośnięty... Ostatnimi czasy chodziłam już do naprawdę porządnej rehabilitantki jednak ta powiedziała wprost po 3 miesiacach ćwiczeń, że więcej nic nie zdziała. Postępy widzę w zakresie ruchu ręki itp. jednak bóle nie chcą minąć.. Nie mam pojęcia co robić, mój lekarz na pewno nie zgodzi się na operację, zakończenie leczenia mam przewidziane na koniec maja. Tak naprawdę sama już nie wiem czy aby operacja cokolwiek poprawi,a z drugiej strony mam już dość męczenia się zwłaszcza,że to mocno utrudnia moje plany chociażby sportowe. Z góry dziękuję za jakiekolwiek rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doktor  Artur

Proszę poszukać jakiegoś ortopedy zrobić rentgen obojczyka, możliwe ,że kości się nie dobrze zrosły i będzie potrzeba zadziałania Zabiegowo. Po rentgenie powinno wyjść to co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×