Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

RZS,STERYDY I OPERACJA ST.SKOKOWEGO


Gość Dorota Czerkawska

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dorota Czerkawska

Od 15 lat choruje na RZS-zażywam STERYDY i Arawe.Od lat znieksztalcony prawy staw skokowy (buty ortop.ortezy)W październiku ub.r. doznałem urazu-zlam.staw skokowy.Nie zgodziłem się na gips - drugi lekarz zalecił ORTEZE. W grudniu wyk.Tomograf* cechy pourazowego zaniku kostn. Stan po wieloodlamowym zł.kości. bez cech zrostu. Tylny odłam tej kości zrotowany i wklinow.w cz.przednią kości. Odcink.widoczna delik.sklerotyzacja brzegów odłam. kości skok.co przem.za tworzeniem się st. rzekomego. Zwichn.w st.skokowo-pietowym z przem.kości prawie o całą szer.pow.stalowych.Drobne fragm.kostne w koło.tych stawów Odlamany drobny fragm.kostny z przśrodk.powierzchni prawej kości łodkowatej. Ubytki kostne o wygl.nadzerek w doln.pow.kości skok.od str.pow.stawowej stawu skok.-pietow.oraz mniejsze nadzerek i torbiele kostne w pow.staw.kości pietowej.Krótka szczel.zlam.kości przysrodkowej kości piszczelowej oraz pojed.torbiele kostne w naradzie dalszej tej kości. Zwezone szpady st.W pozost.stawach stepu że sklerotyz.pow.stawowych kości.Drobne skostnienia w tkankach miękkich okolostawowych st.skok.Wnioski: po zlam.K.skok.bez zrostu kostn.i ze zwichn.W st.stepu. Zmiany kostne w przeb.RZS. Czy uraz -nagle ostaw.choruje stopy mógł spowod.takie skutki? Czy but ortop.zamiast gipsu może dopr.do zrosn.st.skok.?Czy OPERACJA jest konieczna -( nikt z lek.ortop.- nie chce się podjąć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×